Muguruza: "Serena gibi kimse turu domine edemeyecek!"

Garbine Muguruza, WTA'in her zamankinden daha rekabetçi olduğunu düşünüyor ve hiçbir oyuncunun Serena Williams'ın yaptığı gibi turu domine edemeyeceğini ifade ediyor.

Muguruza: "Serena gibi kimse turu domine edemeyecek!"
03 Ocak 2022 - 15:50
2 Grand Slam şampiyonu İspanyol raket Garbine Muguruza, geçen sezon neler yapabileceğini herkese gösterdi. Dubai ve Chicago'da şampiyon olduktan sonra sezon sonunda WTA Fimnalleri'ni de kazanarak önemli bir çıkışa imza attı.

Bu başarılarla, WTA'de Ashleigh Barty ve Aryna Sabalenka'nın ardından yılı üçüncü sırada tamamladı.

2017'den bu yana her yıl aynı takvimdeki slam'lerin hepsini farklı isimler kazandı. Dolayısıyla rekabet de üst düzey olduğu için hiçbir oyuncu aynı takvim yılında birden fazla slam'i müzesine götüremedi.

2021'de Avustralya Açık'ı Naomi Osaka, Roland Garros'u Barbora Krejcikova, Wimbledon'ı Ash Barty ve ABD Açık'ı Emma Raducanu kazandı. Raducanu, henüz 18 yaşında bu başarıya ulaşırken, elemelerden geldiği bir slam'de zafere uzanan ilk (erkek - kadın karışık) oyuncu oyuncu. 

23 kez slam kazanarak turda çok büyük bir dominasyona imza atan Serena Williams, sakatlığı nedeniyle geçen sezonun ikinci yarısında turda yer almadı. Sonuç olarak, 2021'deki en iyi slam performansı, Avustralya Açık'taki yarı finali oldu. Ayrıca Serena, 2017'den bu yana bir masters turnuvası kazanamadı.İspanyol spor gazetesi Mundo Deportivo'ya konuşan 28 yaşındaki Garbine Muguruza, WTA turundaki zorlu rekabet nedeniyle hiçbir oyuncunun Serena ile aynı şekilde turu domine edemeyeceğini düşündüğünü söyleyerek şunları kaydetti:

“Zor, çok fazla rekabet var, her turnuvayı kimin kazanacağını asla bilemeyeceğiniz bir ortamın içerisindeyiz."
Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/
"Kendimle aram iyiyse, yenilmesi çok zor bir rakip olduğumu düşünüyorum ama kendimi iyi hissettiğimde bile kaybettim çünkü rakiplerim de çok iyi oynuyor. Her zamankinden daha fazla rekabet var."

“Serena gibi çok güçlü bir isim yok turnuvada. Zaten turda kimsenin düzenli olarak şampiyonluk kazandığını da görmüyorum. Bu yılki otuz turnuvanın neredeyse tamamında farklı şampiyonlar gördük.”