Murray dönüş tarihini açıkladı!

Murray dönüş tarihini açıkladı!

Murray dönüş tarihini açıkladı!
26 Şubat 2020 - 14:13 - Güncelleme: 26 Şubat 2020 - 14:41

Kasım 2019'dan bu yana pelvik kemiği çürümesi teşhisiyle kortlardan uzak kalan Andy Murray, sakatlık sürecini 'inanılmaz karışık' olarak nitelerken, mart ayında geri döneceğinin sinyallerini verdi.


 

3 kez Grand Slam şampiyonu Andy Murray, mart ayındaki Miami Açık ile kortlara geri dönmeye hazırlanıyor.

32 yaşındaki oyuncu, son dönemdeki karmaşık sakatlık sürecine dikkat çekti ve bu sürede tekrar geri dönememesini, kalçasındaki son ameliyatın etkilerine bağladı.

Mart ayının 25'inde başlayacak olan Miami Açık'ta kendisini test edeceğini söyleyen Britanyalı raket, gerek duyulması halinde bir kez daha ameliyat olacağının sinyallerini verdi.Murray, sakatlık süreci hakkında "Anlatılması dahi zor. İş gerçekten çok karışık bir hal aldı. Sorunun teşhisi bile zor. Tek yapabileceğim şey, süreci izlemek ve değerlendirmek. O yüzden büyük ihtimalle Miami'de kalçamı test edeceğim" dedi.

En son kasım ayında Davis Kupası maçında Hollandalı Tallon Griekspoor karşısında raket sallayan ve maç bitiminde pelvik kemiği çürümesi gözlenen Murray, o tarihten bu yana maç yapmadı.

Andy Murray'nin sakatlık durumunun; kasık bölgesindeki rahatsızlığın artması ve yeni metal kalçanın etrafındaki yumuşak dokuda kemik büyümesinden kaynaklandığı sanılıyor.

Bu süre zarfında dinlenmesinin, süreci dengelediğini düşünen Andy, rehabilitasyon ve buna bağlı ameliyata girerse; Roland Garros, Wimbledon ve Olimpiyatlar'ı da içine alan turnuvalara katılamayacak.Tecrübeli oyuncu son olarak şunları söyledi:

"Süreç olumlu giderse toprak zeminde oynamamda sakınca olmaz. Fiziksel olarak iyi olursam, toprak zemin metal bir kalça için en uygun yerdir. Çünkü daha yumuşaktır. Slam'lerde oynamak istiyorum. Son yıllarda en çok üzüldüğüm şey, aslında buydu. Miami'de oynamayı çok istiyorum. Son yıllarda sakatlığım sebebiyle çok karamsar oldum."