Musetti, Hamburg'da şampiyon!

Yeni jenerasyonun iki temsilcisini bir araya getiren Hamburg Açık Finali'nde Carlos Alcaraz'ı 3 sette mağlup eden Lorenzo Musetti şampiyon oldu...

Musetti, Hamburg'da şampiyon!
24 Temmuz 2022 - 22:26

20 yaşındaki Lorenzo Musetti ile 19 yaşındaki Carlos Alcaraz'ın muazzam finalinde İtalyan Musetti 6-4, 6-7, 6-4 ile rakibini mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Kariyerinde ilk ATP finalinde ilk tekler zaferini elde eden Musetti, Alcaraz karşısında ikinci sette tam 5 kez maç puanı şansı yakalasa da hiçbirini değerlendiremedi. Bu yıl beşinci finalini oynayan İspanyol Alcaraz ise final setinde her şey tie-break'e kalır diye beklense 5-4 gerideyken kendi servisinde 30-30 sonrasında iki puanı da kaybedince maçı da kaybetti.


İki saat 49 dakika süren maçta 4 kez servis kıran Musetti, aynı zamanda ilk servislerinden %78 ile puan çıkarmayı bildi. (Alcaraz % 66) İki raket ilk kez profesyonel turda birbirlerine rakip olurken, 2 sene önce de İtalya'daki bir Challenger Turnuvası'nda yarı finalde karşılaşmışlar ve kazanan 3 set sonunda Carlos Alcaraz olmuştu.Lorenzo Musetii, 500 puanlık Hamburg Açık Turnuvası'nda sırasıyla; Dusan Lajovic, Emil Ruusuvuori, Davidovich Fokina ve Francisco Cerundolo'yu mağlup etti. 

Bu sonuçla Lorenzo Musetti, 31 numara ile kariyer derecesine ulaşırken; kariyerinde ilk kez bir final kaybeden Carlos Alcaraz ise 5 numara ile en iyi sıralamasına sahip oldu. İki oyuncu da önümüzdeki hafta Umag'da (Hırvatistan) 250 puanlık turnuvada yer alacaklar.