Reklam
Reklam

Musetti ve Korda uçmaya devam ediyor!

Yeni jenerasyonun önemli temsilcilerinden Sebastian Korda ve Lorenzo Musetti, Miami'de kazanmaya devam ediyor...

Musetti ve Korda uçmaya devam ediyor!
28 Mart 2021 - 08:05
NextGen olarak bilinen yeni jenerasyonda 21 yaş altındaki raketlerden Sebastian Korda ile Lorenzo Musetti, zirve basamaklarını hızla çıkıyor...

Sezonun ilk masters turnuvası olan Miami Açık'ta öneml ibir deneyim yaşayan iki isimden 19 yaşındaki Musetti; ilk turda Michael Mmoh'u 6-4'lük iki setle maplup etmişti. Dün de Fransızların tecrübeli ismi Benoit Paire karşısında 6-3'lük setlerle gülen taraf olan İtalyan Musetti üçüncü tura adını yazdırdı.

Şimdiden sıralamada 90 numaraya fırlayan Lorenzo Musetti, bir saat gibi kısa sürede Paire'nin fişini çekti ve üçüncü turda son dönemin formsuz ismi Marin Cilic ile eşleşti. 

Sezon başında ülkemizde de birçok Challeger turnuvasında raket sallayan Musetti, geçen hafta 500 puanlık Acapulco turnuvasında yarı final oynayarak (Stefanos Tsitsipas) ilk büyük hamlesini gerçekleştirmişti.

Bir diğer genç yıldız adayı Sebastian Korda ise ülkesinde oynadığı iki maçı da kazanarak üçüncü tura yükseldi. İlk turda tecrübeli raket Radu Albot'u 6-3, 6-0 ile rahat geçen 20 yaşındaki Korda, dün ise İtalyan Fabio Fognini karşısında ilk seti 6-1 kaybetmesine rağmen 6-4, 6-2 ile kazanmayı bildi. Korda 20 winner ve 36 basit hata ile oynarken, Fognini ise 15 winner ve 34 basit hata üretti.

Bu sezon başında 250 puanlık Delray Beach turnuvasında final oynayan Korda, Quimper'deki Challenger turnuvasında şampiyon olmuştu. 

An itibariyle ATP'de 82 numaraya yükselen Sebastian Korda, Miami'de üçüncü turda sezonun flaş ismi Aslan Karatsev ile kozlarını paylaşacak.

Miami'de dördüncü günün özet görüntüleri...Günün diğer sonuçları:

Stefanos Tsitsipas 6-1, 6-4 Damir Dzumhur
Denis Shapovalov 6-7, 6-4, 6-4 Ilya Ivashka
Andrey Rublev 6-1, 6-2 Tennys Sandgren
Diego Schwartzman 6-3, 6-3 Yasutaka Uchiyama
Marton Fucsovics 7-6, 6-7, 6-4 Thanasi Kokkinakis
Günün Başlıkları