Nadal 1 numara olmaya hazırlanıyor!

Nadal 1 numara olmaya hazırlanıyor!

Nadal 1 numara olmaya hazırlanıyor!
11 Ekim 2019 - 20:36 - Güncelleme: 13 Ekim 2019 - 17:22

El bileği sakatlığının üzerine, evlilik arası da girince turdan uzak kalan Rafael Nadal, Novak Djokovic'in Shanghai'da erken elenmesi sonrası en geç 4 Kasım'da dünya 1 numarası olacak.


 

İspanyol yıldız, tabiri caizse yattığı yerden 1 numara olacak. Son şampiyon olarak katıldığı Shanghai Masters'da dünya 1 numarası Djokovic, Yunan Tsitsipas'a çeyrek finalde elenince, Sırp raket kaybettiği 820 puanın ardından koltuğunu kaybedecek.

Aralarında sadece 320 puan fark kalan Nadal ile Djokovic'in sezon sonundaki 1 numara olma yarışında ibreler Rafa'nın lehine geçti. 33 yaşındaki İspanyol raket, sezonun kalanında koruması gereken puanlar olmadığı için, Paris Masters'a katılmasa bile, Djokovic'in burada yarı final öncesinde elenmesi ile dünya 1 numarası olacak.

Novak Djokovic, Paris'te şampiyon dahi olsa, bu defa da sezon sonu finalleri öncesindeki puanlamada, geçen senenin puanları düşüleceği için mecburen koltuğunu Nadal'a devredecek. Yani 4 Kasım itibariyle Rafa, resmi olarak yeniden dünya 1 numarası olacak.

Muazzam kariyerinde 196 hafta dünya 1 numarası olan Nadal, böylelikle bu rakamı 200'lere çıkarma şansını yakalayacak. Efsane raket, kariyerinde 4 kez sezonu 1 numarada bitirirken, bu sayı Roger Federer ve Novak Djokovic'te 5! Pete Sampras ise bu alanda 6 kez ile zirvede.

Rafael Nadal, 2 Grand Slam, 2 de masters kazandığı 2019'da katıldığı 10 turnuvada 47-6'lık performansı ile en iyi galibiyet yüzdesine sahip raket konumunda.

https://youtu.be/57EIcb4leNY