Nadal 27'nci finalinde!

Nadal 27'nci finalinde!

Nadal 27'nci finalinde!
07 Eylül 2019 - 10:22 - Güncelleme: 26 Eylül 2019 - 19:18

Daniil Medvedev'in rakibini belirleyecek olan ikinci yarı final mücadelesinde genç raket Matteo Berrettini'yi tecrübesi ile alt eden Rafael Nadal, 27'nci Grand Slam finaline yükseldi.


alsancak escort

Onun için diyecek fazla bir şey yok. Rafael NAdal, Amerika Açık'ta 5'inci, Grand Slam arenasında ise 27'nci finaline adını yazdırdı.

Ezeli rakipleri Roger Federer ve Novak Djokovic'in erken elenmesi ile eline geçen bu fırsatı kaçırma niyetinde olmayan Rafa, seviyesini bir an olsun düşürmediği Amerika Açık'ta dün gece yarısı İtalyan Matteo Berrettini karşısında zaman zaman zorlansa da mental gücü ve tecrübesi ile bu maçında altından kalkmayı başardı.

Açılış setinde 6 kez eline geçirdiği servis kırma puanlarından yararlanamayan Nadal, setin tie-break'e gitmesini engelleyemedi. Bu bölümde ilk 4 puanı hanesine yazdıran Berrettini, efsane rakibi karşısında ilk seti kazanmaya sadece 3 puana ihtiyacı varken, Nadal bir anda savaşçı modunu açtı. İki set puanı çevirdiği tie-break'i 8-6 ile kazanan İspanyol raket, 1-0 öne geçti.

İkinci sette servis oyunlarında sadece 4 puan kaybeden Nadal, 6-4 ile kazandığı set sonrası iyice final havasına girdi. Berrettini ilk slam yarı finalinde elinden geleni yapsa da, bu tarz maçları onlarca kez oynayan rakibi karşısında gücü yetmedi.

https://www.kortdergi.com/50nci-galibiyet-ve-ilk-slam-finali.html

Üçüncü sette iyice rahatlayan ve kortta istediği her şeyi yapan 33 yaşındaki Nadal, 6-1 ile güle oynaya seti ve maçı kazanırken, Amerika Açık'ta 5'inci, Grand Slam'lerde toplamda 27'nci finaline yükseldi. Ek olarak, Roger Federer'den sonra tüm slam'lerde en az 5 finale ulaşan ikinci raket olmayı başardı.

Pazar gecesi 19'uncu Grand Slam şampiyonluğu için Daniil Medvedev'in karşısına çıkacak olan Rafael Nadal, iki saat 39 dakika süren mücadelede 31 winner ve 18 basit hata ile temiz bir maç çıkarttı. 23 yaşındaki Matteo Berrettini ise 37 winner üretmesine rağmen yaptığı 44 basit hata ile kaybeden taraf oldu.

Bu yıl tüm slam'lerde en az yarı final oynayan Nadal, Amerika Açık'ta 63, Grand Slam'lerde 270'inci galibiyetine uzanırken, 2019'da 46-6'lık derecesi ile göz kamaştırmaya devam ediyor.

https://youtu.be/-_fqm-cW4TY