Reklam
Reklam

Nadal: "Bu şampiyonluk diğerlerinden farklı"

Barcelona'da 12'nci zaferini kutlayan Rafael Nadal, şampiyonluğun kendisi için ayrı bir anlamı olduğunu ifade etti...

Nadal: "Bu şampiyonluk diğerlerinden farklı"
26 Nisan 2021 - 22:49

Barcelona'da pazar günü Stefanos Tsitsipas'ı oldukça zorlu geçen mücadele sonrası 6-4, 6-7, 7-5 ile mağlup ederek buradaki 12'nci şampiyonluğunu elde eden Rafael Nadal, maç sonrası önemli açıklamalar yaptı...

''Bu harika maç benim burada oynadığım sanırım en zor maçtı. Stefanos inanilmaz iyi. Beni limitlerimin de üstünde zorladı. O harika bir oyuncu. Burada, evimde bir kez daha bu kupayı kazanabilmek benim için harika. Hafta başında performansımdan hiç memnun değildim. Bu noktada her şeyi kabullendim. Zaten baska yapabilecek bir şeyiniz olmuyor.


Alçak gönüllülükle durumunuzu kabul edip her gün çalışmak zorundasınız ve öyle de yapıyorum. Bu zeminde birçok kupa kazanmış olmak bir şey ifade etmiyor. Artık eskisinden daha akılcı olmak ve daha çok çalışmak zorundayım. Zaman değişti, genç jenerasyon geldi. Devir artık onların devri. Ve onlara uyum sağlamak, gençlerle başa çıkabilmek için onları takip etmek lazim. Bunu yapmaya çalışıyorum.Bu kupa benim için çok anlamlı. Pandemi ve sakatlığım sonrası kaybettiğim ritmimi yakalayabilmek için yaptığım çalışmaların adeta göstergesi. Çünkü Stefanos bu yılın en iyi toprak sezonunu geçiren isim. Beni Melbourne'de de yenmisti. O yüzden ona karşı bu kadar çekişmeli bir maçı kazanabilmiş olmak çok anlamlı.

Normalde turnuvalara özellikle Grand Slam öncesi hazırlık süreci olarak bakmam. Her turnuva benim için ayrı önemlidir. Ancak bu sefer durum biraz farklı. Hem kendi evimde, adımın verilmiş olduğu kortta turun en iyilerinden birine karşı almış olduğum bu şampiyonluk bugun için çok sevindirici. Ayrıca sezonun geri kalanı için benim açımdan itici güç olacak.

Çok mutluyum. Söyleyecek başka bir şey bulamıyorum. Hayata bana bu anları yaşattığı için çok minnettarım. Herkese çok teşekkürler.''

ÇEVİRİ: METİN ERDEM