Reklam
Reklam

Nadal'dan rahat galibiyet!

ATP Finalleri'nde günün son mücadelesinde Andrey Rublev'i rahatça mağlup eden Rafael Nadal turnuvaya galibiyetle başladı...

Nadal'dan rahat galibiyet!
16 Kasım 2020 - 01:45

ATP Finalleri'ne 11'inci kez katılan ve daha önce bu turnuvada şampiyonluk yüzü göremeyen Rafael Nadal, ilk maçından istediğini aldı.

Açılış setine her iki oyuncu da servis oyunlarına tutunarak başladı. Altıncı oyunda rakibini sıkıştıran Nadal servis kırınca ipleri eline aldı.


Kalan bölümde avantajını kaybetmedi ve ilk seti 6-3 ile hanesine yazdırdı.

Bu yıl elde ettiği 40 galibiyetle sezonun en fazla maç kazanan oyuncusu olan ve üstün form grafiği ile ATP Finalleri'ne ilk kez katılan Rublev, maç genelinde istediği oyunu bir türlü oynayamadı.

Özellikle ikinci servislerinde büyük sorun yaşayan Rus oyuncu karşısında Rafael Nadal ikinci setin ilk oyununda bir kez daha servis kırdı.

34 yaşındaki oyuncu son dört servis oyununu da 40-15 sonrası bitirdi ve rahat sayılabilecek bir galibiyetle 6-4 sonrası seti ve sadece 77 dakika süren maçı kazandı.

ATP Finalleri'nde 19'uncu galibiyetini alan Nadal, 16 winner ve 11 basit hata ile 'temiz' bir maç çıkartırken, Rublev ise 19 winner ve 23 basit hata kaydetti.
 


İki raket daha önce bir kez karşılaşmıştı. 2017 ABD Açık çeyrek finalinde genç rakibini adeta süpüren Nadal, bugün bir kez daha kazandı.

İspanyol efsane ilk setini kazandığı son 70 maçını da kazarak ne kadar konsantre ve komple bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı. İlk servislerinden %82, ikinci servislerinden %67 ile puan çıkarttı ve maçı adeta domine etti.

Rafael Nadal grupta bir sonraki maçını Dominic Thiem ile yaparken; Andrey Rublev ise Stefanos Tsitsipas ile karşılaşacak.

ATP Finalleri ilk gün özet görüntüleri...