Reklam
Reklam

Nadal'ı devirdi, yarı final biletini aldı!

Roma çeyrek finalinde toprağın kralı Rafael Nadal'ı deviren Diego Schwartzman rakibini ilk kez mağlup etti...

Nadal'ı devirdi, yarı final biletini aldı!
20 Eylül 2020 - 00:45

Yılın ikinci masters turnuvası olan Roma'da hem de toprak zeminde Rafael Nadal, favori olduğu maçta Diego Schwartzman'a iki sette kaybederek elendi.

Çeyrek final mücadelesinde maça iyi başlayan Arjantinli oyuncu, Rafa'nın servis oyunlarında mükemmel return'ler yaptı ve sürekli maçın içinde kaldı.


İlk setinde iki kez servis kırdı ve 6-2 ile seti hanesine yazdırdı.

28 yaşındaki Schwartzman, ikinci sette de pozitif oyununu devam ettirdi ve Nadal'ın servis oyunlarında onu sürekli rahatsız ederek hataya zorladı. 

Sette 3-3 sonrasında bir 'break' daha yapan dünya 15 numarası 4-3 öne geçti ve maçı kazanmaya oldukça yaklaştı. Nadal bu noktada bir sonraki oyunda risk aldı ve agresif bir oyunla servis kırarak sette eşitliği sağladı: 4-4!


İkinci setin sonu muazzam bir heyecana sahne oldu. Önce Schwartzman maçta ikinci kez 'love break' yaparak sıfıra karşı servis kırdı ve 5-4 sonrası maç için servis atmaya başladı.


Bu defa Nadal, sıfıra karşı servis kırdı ve sette skor 5-5'e geldi.

Maçın başından bu yana klasik servis performansının yanına bile yaklaşamayan dünya 2 numarası Nadal, kendi servis oyununda bir kez daha 15-40'ı gördü ve ardından maçta beşinci kez servisini kırdırdı: 6-5!

Diego Schwartzman bir kez daha maç için servis atmaya başladı. Bu defa hata yapmadı ve file önünde bitirdiği puanla Nadal ile karşılaştığı 10'uncu maçta ilk galibiyetini aldı. Maç iki saat 3 dakika sürdü.


Nadal hem ilk hem de ikinci servislerinden %50'nin altında puan aldı. 

Arjantinli oyuncu, Roma yarı finalinde Denis Shapovalov ile karşılaşacak. Diğer yarı final mücadelesinde ise Novak Djokovic ile Casper Ruud oynayacak.