Reklam
Reklam

Nadal rekorlara doymuyor!

Bu yıl birçok kategoride rekor kıran Rafael Nadal, son olarak üst üste TOP10'da en uzun süre kalma rekorunu eline geçirdi...

Nadal rekorlara doymuyor!
09 Kasım 2020 - 19:17

Önce Roland Garros'u 13'üncü kez kazanarak, tüm zamanlarda herhangi bir turnuvayı en çok kazanan oyuncu unvanını aldı. Aynı zamanda bu zafer, onun 20'nci Grand Slam'i anlamına geliyordu ve ezeli rakibi Roger Federer ile nihayet bu konuda sayıları eşitledi ve tenis tarihinin en iyisi olma yolunda büyük bir yolu geride bıraktı.

Ardından Roland Garros'ta 100'üncü galibiyetini alarak, Grand Slam'lerde 100 galibiyete erişen sayılı oyunculardan biri oldu.


Yetmedi, Paris Masters'da kariyerininde 1000 galibiyet barajını geçti ve 1000'ler kulübüne giren dördüncü oyuncu (Connors, Federer, Lendl) olmanın gururunu yaşadı.

Bugün ise (9 Kasım) ATP Sıralaması'nda üst üste 790 hafta boyunca TOP10'da kalarak, bu kategoride zirvede olan Jimmy Connors'ı (789) geride bırakarak rekorun tek sahibi oldu. 

25 Nisan 2005'ten bu yana TOP10'un değişmez oyuncusu olan ve bu sürede yaşadığı sakatlıkların bile TOP10'dan düşmesine sebep vermediği İspanyol efsane, kendisine ait olan bu rekoru çok ileri seviyelere taşıyacağı da muhakkak.

Pandeminin baskın olduğu 2020 sezonuna Roland Garros ve Acapulco'da şampiyonluklar sığdıran Rafa'nın 86 tekler kupası bulunuyor. 

Bu yıl 25-5'lik galibiyet karnesine ulaşan ve en son Paris Masters'da yarı final oynayan Nadal için sezonun son durağı ATP Finalleri olacak.