Reklam
Reklam

Nadal: "Savaşmaya devam edeceğim!"

Avustralya Açık çeyrek finalinde 2-0 önde olduğu maçta Stefanos Tsitsipas'a kaybeden Rafael Nadal önemli açıklamalarda bulundu...

Nadal: "Savaşmaya devam edeceğim!"
18 Şubat 2021 - 09:20

Sadece 1 kez Avustralya Açık'ta (2009) şampiyon olan Rafael Nadal, burada gerçekten de biraz şanssız bir kariyere sahip.

Bu defa da setlerde 2-0 önde olduğu ve açıkça rakibi Tsitsipas'tan çok iyi oynadığı bir oyunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Bu şüphesiz milyonlarca hayranını da derinden etkiledi.


İlk 2 seti 6-3 ve 6-2 ile beklenilenin aksine çok rahat kazanan Rafa, üçüncü sette tie-break'te yaptığı hatalar ve rakibinin kalan setlerde vitesi yükseltmesi karşısında cevap veremedi ve bir Avustralya macerasını daha çeyrek finalde sonlandırdı.20 Grand Slam şampiyonu Rafael Nadal maç sonrasında şunları söyledi:

“Üçüncü set tie-break’inde kaçırmamam gereken birkaç puanı kaçırdım. Eğer kazanmak istiyorsanız bu fırsatları kaçırmamanız gerek. Tüm olay şu aslında; tie-break'in başında kolay bir smacı kaçırdım, sonra 2-1 iken yine kolay bir forehand ve sonra yine kolay bir smaç gitti.

Stefanos 4. ve 5. sette harika oynadı. Ben ise tüm giden puanlara rağmen pozitif bir duruşla maça asılmaya devam ettim. En iyimi vermeye çalıştım ve savaştım. Bu bazen yeterli olur bazen olmaz. Bugün olmadı. Stefanos 3. set itibariyle seviyesini yukarı çekmeye başlamıştı. 4. ve 5. Sette ise zaten çok çok iyiydi. Artık iyice gelişti. Genç oyuncuların bu seviyeye geldiğini önemli şeyler için savaşmaya başlayacak düzeye çıktığını görmek tenis adına güzel. Onlar bu sporun geleceği.

Kendimi ne burada ne kariyerim boyunca herhangi bir yerde şanssız biri olarak görmedim. Ne geçirdiğim sakatlıklar, ne kılpayı kaçırdığım maçlar. Ben aksine çok şanslı bir insanım. Kariyerim hem beklediğimden çok uzun hemde beklentimden kat kat fazla hayal ettiğimin ötesine ulaşan başarılarla dolu.

Tek yapabileceğim bunun kıymetini bilip önüme bakmaya, yol almaya devam etmek. Evet bir Grand Slam turnuvasının çeyrek finalinde 2-0'dan maç kaybettim. Büyük bir şansı teptim mi? Evet. Ama hayat devam ediyor ve ben denemeye savaşmaya devam edeceğim. Büyük kupaların peşinde koşturup Grand Slam'ler kazanmaya çalışacağım. Motivasyonum tam.”


 
Çeviri: METİN ERDEM