Nadal'ı durduran adam!

Nadal'ı durduran adam!

Nadal'ı durduran adam!
20 Nisan 2019 - 21:30 - Güncelleme: 21 Nisan 2019 - 16:13

Monte Carlo'da 11 kez şampiyon olan Rafael Nadal gibi bir toprak efsanesini 6-4, 6-2 ile mağlup eden Fabio Fognini finale yükseldi.


 

Toprak zeminin en büyük ismi olan Nadal karşısında ilk 4 oyun sonunda kırdırdığı iki servis oyunu yüzünden Fognini 3-1'lik dezavantajla rakibinin servis oyununu karşıladı. Bu dakikadan itibaren kortta adeta alev alan 31 yaşındaki İtalyan oyuncu, setin kalanında oynanan 6 oyunun 5'ini kazandı ve ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette Nadal için geri dönüş yapar diye bekleyenler, tam anlamıyla hayal kırıklığına uğradı. Finale sonuna kadar inanmış Fognini, servis kırarak başladığı ikinci sette bir anda 5-0'ı yakaladı.

Maç için servise gelen rakibi karşısında Nadal, 40-0 sonrası üç kez maç puanı çevirdi ve servis kırdı. 'Bagel' yemekten son anda kurtulan İspanyol oyuncu 5-2'yi yakaladı.

Kariyerinde üçüncü masters yarı finali oynayan Fognini, bir kez daha maç için servise geldi ve rahat kazandığı oyunla, 6-2'lik set skoru ile maça noktayı koydu.

Monte Carlo'da 11 kez şampiyon olan Rafael Nadal'ı, toprak zeminde üçüncü kez mağlup eden Fabio Fognini, maçta 6 kez servis kırdı.

Bir saat 36 dakika süren maçı Fognini, 21 winner ve 22 basit hata ile tamamlarken, Nadal ise sadece 10 winner ürettiği maçta 25 de basit hata yaptı.

Çok kötü gününde olan Nadal ise ilk ve ikinci servislerinden %50'nin altında puan çıkarttı.

Fognini, ilk kez bir masters turnuvada finale yükselirken, rakibi Dusan Lajovic oldu.

https://youtu.be/gRrsVjQxhrw