Reklam
Reklam

Osaka'nın toprak kâbusu sürüyor!

Dünya 2 numarası Naomi Osaka, toprak zemindeki şanssızlığını bir türlü kıramadı ve Madrid'den sonra Roma'da da erken elendi...

Osaka'nın toprak kâbusu sürüyor!
12 Mayıs 2021 - 16:17

Sert zeminde 4 kez Grand Slam kazanan Naomi Osaka'nın toprak zeminde elde tutulabilir başarısının olmaması ve bunda da ısrarcı olması düşündürüyor.

10 gün arayla Madrid ve Roma'da erken havlu atan Japon oyuncu oyun karakterini bir türlü toprak zemine adapte ettiremedi. Kendisi gibi sert kort tenisçisi olan Aryna Sabalenka sertten toprağa hızlı bir geçiş yaptı ve oyun düzenini güncellemeyi başardı.


İki hafta arayla hem Stuttgart hem de Madrid'de final oynayan Sabalenka, Madrid'de kariyerinin ilk toprak zemin şampiyonluğunu elde etmişti.

Osaka tarafındaki durum gerçekten içler acısı. 23 yaşındaki oyuncunun toprak zeminde elle tutulur en büyük başarılarına baktığımızda; 2019'da Madrid ve Roma'da çeyrek final, Stuttgart'ta ise yarı final olduğunu görüyoruz. 

Dünya 2 numarasına kadar yükselmiş ve 4 Grand Slam kazanmış birinin modern teniste her zeminde ortalama bir oyuncu olması şart! Kaldı ki Osaka'nın çim zeminde de önemli bir başarısı yok. Kısa zamanda koçu Wim Fisette ile beraber bu konuda yoğunlaşmaları gerekiyor. 

Naomi Osaka; Madrid'de Karolina Muchova'ya, bugün ise Roma'da Jessica Pegula'ya ilk setinde 3-0 olduğu mücadelede 7-6, 6-2 ile kaybederek ikinci turda elendi. Osaka'nın bir sonraki adresi, daha önce hiç son 16'yı dahi göremediği Roland Garros olacak.

 


Günün Başlıkları