Reklam
Reklam

Osaka seriyi 22'ye çıkardı!

2 numara Naomi Osaka, favori olduğu Miami Açık'ta üçüncü tura çıkarken zorlandı...

Osaka seriyi 22'ye çıkardı!
26 Mart 2021 - 22:32

Naomi Osaka, turda üst üste 22'nci maçını kazanarak, Miami Açık'ta üçüncü tura yükseldi.

ABD Açık ve Avustralya Açık'ı kazanarak Grand Slam şampiyonluk sayısını dörde çıkaran Naomi Osaka, turda elde ettiği uzun galibiyet serisini biraz daha yükseltti.


Son olarak Miami'de Avustralyalı Ajla Tomljanovic karşısında ter döken Japon raket oldukça zorlandı ama 7-6, 6-4 ile sonuca giderek üçüncü tur vizesini aldı.

Bir saat 53 dakika süren mücadelede Osaka 36 winner (13 ace) ve 34 basit hata ile iki kategoride de yüksek rakamlara ulaşırken; Tomljanovic ise 16 winner ve 24 basit hata kaydetti.

Üst üste 22 maçtır turda kazanan Naomi Osaka, bu seride henüz bir TOP10 oyuncusu ile karşılaşmadı.

Naomi Osaka'nın 22 maçlık serisi: Cincinnati (4 maç), ABD Açık (7 maç), Melbourne (3 maç), Avustralya Açık (7 maç) ve Miami (1 maç)

Miami'de üçüncü turda Yulia Putintseva'yı 5-7, 7-5, 6-2 ile mağlup eden Nina Stojanovic ile karşılaşacak olan 23 yaşındaki Osaka, seriyi 23'e çıkartıp dördüncü tura yükselmeye çalışacak.


Bildiğiniz gibi Miami'de şampiyon olmak isteyen bir seti başı raket 6 maç kazanması gerekirken, seri başı olmayanlar ise kupaya ulaşmak için tam 7 ana tablo maçı kazanmak zorunda. Yani Miami ile bu yıl daoynanmayan Indian Wells, Grand Slam'lere zorluk derecesi anlamında en fazla yakın olan iki turnuva olarak göze çarpıyor.