Reklam
Reklam

OSMAN TURAL'DAN İSTANBUL ÇIKARMASI

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı'na aday olan Osman Tural, iki gün içinde 10 tane tenis kulübüne ziyaret yaparak projelerini paylaştı...

OSMAN TURAL'DAN İSTANBUL ÇIKARMASI
13 Haziran 2021 - 10:38

Türk tenisini tekrar yönetmek için kollarını sıvayan Osman Tural, çalışacağı ekip arkadaşları ile birlikte İstanbul'daki tenis kulüplerini ziyaret edip, projelerini paylaştı...

KORT ÖZEL / SERDAR SÖZKESEN


Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Osman Tural, deyim yerindeyse İstanbul'a çıkarma yapıp, iki günde toplam 10 kulübü ziyaret etti. 

Perşembe günü Genç Tenis Akademisi’nin toprak kortlarındaki kahvaltı ile başlayan turda kulübün başkanı Köksal Genç ile görüş alışverişinde bulunan Osman Tural, ardından Ataşehir Tenis Kulübü Başkanı Türker Akar ile görüştü.

Taçspor Kulübü Başkan Vekili Mehmet Akif Şener ile de keyifli bir ortamda bir araya gelen Tural, başkan olursa yapacağı projeleri anlattı.

Osman Tural'ın öğleden sonra ilk durağı İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü oldu ve kulüp başkanı Ramazan Hakan Yılmaz ile görüşüldü.Osman Tural, ardından aynı zamanda İstanbul İl Temsilcisi olan Mustafa Er’in başkanlığındaki Avrupa Yakası Tenis Kulübü’ne geldi.

Ziyaretlerini hız kesmeden sürdüren Tural ve kurmayları, Bülent Duran Tenis Akademisi’nde Başkan Bülent Duran ile de bir araya geldi. Tural, burada da tesisleri gezip, plan ve projelerini paylaştı.Son olarak Türkiye’nin en köklü ve güçlü tenis kulüplerinden TED Spor Kulübü’nde Başkan Mehmet Tınaz ile görüşen Osman Tural, tenis özelinde samimi geçen bir sohbet gerçekleştirdi.

KULÜPLERİN DERTLERİNİ DİNLEDİ, ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ SUNDU

Cuma günü ise kulüp başkanlarını ziyaret toplantılarına Eski Davis Cup Milli Takım Kaptanı Haluk Akkoyun da dahil oldu. İlk durak, Performans Tenis Akademisi (PTA) oldu.Ardından Osman Tural, Optimum Tenis Akademisi’nin Başkanı Levent Turan ve teknik direktör Ali Göreç’in hazır bulunduğu ortamda Türk tenisi özelinde önemli fikir alışverişinde bulunuldu.İstanbul'daki son durak ise Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü'nde oldu, Osman Tural ve kurmayları burada da görüşmelerde bulundu. KULÜPLERE HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ

2012 ile 2014 yılları arasında Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı yapan Osman Tural, kulüp ziyaretlerinde özellikle başkan olması halinde tenis camiasını birleştirici bir yol izleyeceklerini anlattı. Gülberk Gültekin Salman, Haluk Akkoyun ve İpek Şenoğlu’nun tecrübelerinden sonuna kadar faydalanacaklarının altını çizen Tural’ın ziyaretlerinde dikkat çektiği bazı konu başlıkları şöyle:

- Kulüplere her zaman destek olacağız.

- Başarılı olmak için herkes yeteri kadar çaba göstermeli. Çabalayan herkes bir gün mutlaka başarılı olur.

- Tenis camiasına abilik yapacak birisi lazım ve ben de bu göreve talibim.

- Tenisi, tenisçilerle yöneteceğiz.

- Haluk Akkoyun ve İpek Şenoğlu’nun tecrübelerinden yararlanacağız ve performans tenisini onlar yönetecek. Gülberk Gültekin Salman ise akademik çalışmalarımızda bize tam destek olacak. Onları, uzman oldukları konularda yetkilendireceğiz. Yurt dışında örnek teşkil eden çalışma modellerini entegre edebilme adına onların görüşleri bizler için çok önemli.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

- Herkesin bileceği, göreceği ve ulaşabileceği bir sistem kuracağız. Turnuva dağıtımı, ödüller ve wild card’ların belirlenmesi gibi konularda standart kurallar belirleyeceğiz.

- Oy çokluğu ile kararlar alacağız. Sonucunu görmeden yeni kararlar almayacağız.

- Mücadelenin, rekabetin oluşacağı ve tek bir haftaya değil de uzun bir maratona sahne olacak bir Tenis Ligi’ni hayata sokacağız. Bu şekilde oyuncuların kulüplere olan adiyetlerini arttıracağız.

- Yurtdışına eğitim amaçlı antrenörleri göndereceğiz.

- Yetenekli sporcuları bulmak için iyi bir sporcu havuzu oluşturacağız.