Oynamadan yükselenler!

Oynamadan yükselenler!

Oynamadan yükselenler!
18 Şubat 2020 - 23:06 - Güncelleme: 15 Nisan 2020 - 12:31

Bazen turnuva oynamamak ya da erken turlarda elenmek, sizleri sıralamada yükseltebilir. Bu tarz durumlara alışık olduğumuz teniste, kadınlardaki duruma yakından bakalım.


 

2020'ye bir türlü giremeyen ve henüz bir turnuva dahi oynamayan Bianca Andreescu, 5 numara olarak girdiği haftada 4 numarayı şimdiden garantiledi. Çünkü geçen senenin Dubai şampiyonu Belinda Bencic, aynı turnuvada bu yıl ilk turda elendi ve 845 puan kaybederek, 4 numara olarak başladığı haftayı 9 numara olarak tamamlayacak. Yani 5 basamak birden düşecek.


Öte yandan taze Avustralya Açık şampiyonu Sofia Kenin, 7 numara olarak başladığı Dubai'de ilk turda Elena Rybakina'ya kaybedince ödülünü (!) aldı ve 5 numaranın sahibi oldu. Halbuki turnuvada iki maç kazansa dünya 4 numarasına kadar tırmanacaktı.Geçen hafta St. Petersburg'da üst üste ikinci zaferini elde ederek 8 numaradaki yerini koruyan Kiki Bertens, bu hafta Dubai'den çekilip, dinlenme kararı alsa da, rakiplerinin zamansız kayıpları ile beraber iki sıra birden atladı ve 6 numaraya kapak attı.


23 Grand Slam sahibi Serena Williams da oynamadan yükselenler kontenjanından nasibini aldı. Avustralya Açık sonrası FED Cup'ta iki maç yapan ABD'li oyuncu, geçen hafta ve bu haftayı pas geçti. 6 ay sonra 1 basamak atlayıp, tekrar 8 numaradaki yerini aldı.

Geçen sene Dubai'de yarı final oynayan Elina Svitolina, bu yıl ilk turda Jennifer Brady engeline takılınca 345 puanı çöpe attı, ama arkasından gelen oyuncularla puan farkı biraz fazla olunca sadece 1 basamak düştü ve 7 numaraya geriledi.Elena Rybakina - Sofia Kenin 

https://www.youtube.com/watch?v=0TlnYYzD4uM

Jennifer Brady - Elina Svitolina

https://www.youtube.com/watch?v=q_YFXJG1JpM