Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Özlem'den İstanbul'da final!

ITF Junior Grade 3 turnuvasında Özlem Uslu, final maçında mağlup olarak ikincilikle yetindi...

Özlem'den İstanbul'da final!
28 Kasım 2020 - 16:38

Türkiye'de koronavirüsün ilk çıktığı zamanda Covid-19 teşhisi konan ve bu virüs sebebiyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun adının verildği ITF J3 Turnuvası'nda bugün tek kızlar finalinde Özlem Uslu korta çıktı.

Pandemi sonrasında mücadele ettiği turnuvalarda başarılı sonuçlar alan ve kısa sürede junior kategorisinde dünyada ilk 200'e girecek olan 16 yaşındaki Özlem Uslu, finalde karşılaştığı Ksenia Zaytseva'ya 6-0, 4-6, 6-2 ile mağlup oldu.


İstanbul'da Soul Entertainment Tennis Academy'de bir hafta boyunca kapalı sert zeminde düzenlenen turnuvaya wild card ile katılan Özlem Uslu sırasıyla;

Daria Yesypchuk, Amelia Waligora, Yaroslava Bartashevich ve Maria Sara Popa'yı eledi.

Bu sonuçla beraber kariyer rekorunu kıran Özlem Uslu, yarın açıklanacak listede ilk 200'e girecek.

Bu yıl pandemi sebebiyle az turnuva oynasa da elinden geldiğince her turnuvaya katılan Özlem, an itibariyle 2020'de 24 galibiyet, 8 mağlubiyetlik karnesi ile oldukça iyi bir performansa imza attı.

Bu yıl üçüncü finalini oynayan sporcumuz; kariyerinde ilk kez bir J3 kategorisinde şampiyon olma fırsatını tepti. Bu yıl 11 Ekim'de İstanbul'da (J5) ve 14 Kasım'da Muğla'da (J4) şampiyon olurken; İstanbul'da (J3) bir yarı final, yine İstanbul'da bir çeyrek final (J3), Alanya'da (J3) çeyrek final, Sofia'da (J4) çeyrek final oynadı.

2017, 2018 ve 2019'da ikişer tane junior şampiyonluğu elde eden Özlem Uslu'nun kariyerinde 8 tane junior kupası var. Daha önce 7 kez J5 ve bir kez de J4 turnuvasında zafere ulaşmıştı. 

Maç sonrasında Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun eşi Didem Taşçıoğlu, Esenyurt Kaymakamı Dr. Vural Karagöl ve Esenyurt Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay Şahin'in de hazır bulunduğu ödül töreninde sporculara kupaları takdim edildi.

Türkiye'de özellikle 18 yaş altı oyuncuların mücadele ettiği Junior turnuvalarına gereken önemi veren, maçları yerinden izleyerek, gençlerin fotoğraflarını çeken, onlara destek olan KORT DERGİ, her zaman genç sporcularımızın ve ailelerinin yanında olmaya devam edecek.