REKLAM REKLAM

Pemra, Avustralya şansını tepti!

kategorisinde, 10 Ara 2018 - 10:59 tarihinde yayınlandı
Pemra, Avustralya şansını tepti!

Pemra Özgen, Dubai’de katıldığı 100K (ITF) turnuvasında final elemesinde karşılaştığı Isabella Shinikova’ya 7-6(5), 6-2 kaybederek, ana tabloya kalamadan elendi.

 

4 numaralı seri başı olarak katıldığı Dubai’de ilk iki eleme turunu geçip, final turuna kalan Pemra, 6 numaralı seri başı Bulgar raket, dünya 271 numarası Shinikova karşısında ilk sette 5-4 önde ve set için servis atarken, bu şansı değerlendiremedi ve set tie-break’e gitti. Bu bölümde 7-5’lük üstünlük kuran 27 yaşındaki Shinikova ilk seti kazandı.

İkinci sette her iki raket de servis oyunlarına tutunarak başladılar. Üçüncü oyunda servisini kırdıran Pemra, bir anda oyundan düştü. Kalan bölümde maça dönecek hamleleri yapamayan sporcumuz, 6-2 ile bu seti de kaybederek, ana tabloya kalamadı. Özellikle ikinci servislerinden sadece yüzde 17 ile puan çıkartabilen (Shinikova yüzde 53) 32 yaşındaki Özgen, bir saat 34 dakikanın bitiminde maçı kaybetti.

Ana tabloya kalıp, ikinci tura kalması halinde Avustralya Açık elemelerine katılma şansı yakalayacak olan Pemra Özgen’e bir sonraki turnuvalarda başarılar dileriz.

Tüm Yazıları
%d blogcu bunu beğendi: