Peng Shuai kayıp!

Çinli raket Peng Shuai halen kayıp. Kendisine sosyal medyadan büyük destek var. WTA ise Çin'deki tüm turnuvaları iptal edebileceğini deklare etti...

Peng Shuai kayıp!
20 Kasım 2021 - 10:55

2013 Wimbledon ve 2014 Roland Garros çift kadınlar şampiyonu 35 yaşındaki Çinli yıldız Peng Shuai geçtiğimiz haftalarda Çin Eski Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli tarafından cinsel tacize uğradığını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Peng’den son bir kaç gündür maalesef haber alınamıyor. Birleşmiş Milletler, Çin’den derhal konu ile ilgili açıklama beklerken; WTA Peng’in bulunamaması halinde kadın turunun Çin sınırları içerisindeki tüm organizasyonları kaldıracağını deklare etti.


Başını Serena Williams’ın çektiği kadın oyuncular ve Novak Djokovic’in kurucusu olduğu PTPA, Peng’in bulunabilmesi için sosyal medya üzerinden #whereispengshuai hashtag'li kampanya başlatarak konu ile ilgili farkındalık yaratmayı başardılar.


Bu konu ile ilgili en etkin olabilecek iki isim; Rafael Nadal ve Roger Federer’den ise günlerdir çıt yok.. Federer, reklam promosyonlarını paylaşırken, Nadal ise restoran açıp akademi tanıtımları yapıyor. Kısaca ikiside altın kozalarının içinde yaşıyorlar.

BIG3'nin diğer üyesi Novak Djokovic ise güncel ve toplumsal olaylarla ilgili her zaman bu ikiliye göre daha duyarlı ve daha hassas bir davranış içerisinde.

HABER: METİN ERDEM