REKLAM REKLAM

Pliskova, Azarenka engelini kolay aştı!

, kategorisinde, 04 Tem 2018 - 16:39 tarihinde yayınlandı
Pliskova, Azarenka engelini kolay aştı!

Wimbledon’da ikinci turun önemli maçında; bu yıl üçüncü, toplamda altıncı kez karşı karşıya gelen Karolina Pliskova – Viktoria Azarenka düellosunda kazanan 6-3’lük setlerle Pliskova olurken, Azarenka, son zamanlardaki formsuzluğunu devam ettirdi.

 

Özellikle servislerinde, rakibine oranla çok daha başarılı bir performans gösteren Pliskova, maç boyunca Azarenka’ya bir kez dahi servis kırma puanı göstermedi. Dünya 8 numarası Pliskova, rakibinin ilk sette bir, ikinci sette ise iki kez servisini kırarak sonuca gitmeyi başardı.

İlk servislerinden yüzde 73 (Vika 67) , ikinci servislerinden yüzde 69 puan (Vika 39) elde eden Pliskova, maç boyu sadece 10 basit hata yaptı. Sert zemin sonrası toprakta ve çimde bir türlü başarılı sonuçlar alamayan Azarenka ise maçı 17 basit hata ile tamamladı.

Pliskova, bu galibiyetle bu sezon 30. galibiyetine (12 yenilgi) imza atarken, Azarenka 16. maçında 7. mağlubiyetini yaşadı.

Dünya 87 numarası Azarenka, bu mağlubiyetin ardından ilk 100’ün dışına çıkarken, Pliskova ise şimdilik sekizinci basamaktaki yerini koruyor. Çekyalı sporcunun Wimbledon üçüncü turundaki rakibi Mihaela Buzarnescu olacak.

Tüm Yazıları
%d blogcu bunu beğendi: