Reklam
Reklam

Pliskova eksiği tamamladı!

Wimbledon'da yarı finale yükselerek, tüm slam'lerde son dörde kalan Karolina Pliskova'nın son kurbanı Viktorija Golubic oldu...

Pliskova eksiği tamamladı!
06 Temmuz 2021 - 16:31

Dünya 1 numarası olmasına rağmen henüz bir Grand Slam şampiyonluğu yaşayamayan Karolina Pliskova, bu defa şeytanın bacağını kırabilir.

Çok uzun süre TOP10'da yer alan fakat 2016 ABD Açık Finali dışında herhangi bir Grand Slam'de final yüzü göremeyen ve Avustralya Açık ile Roland Garros'ta daha önce birer kez yarı final oynayan Pliskova, sonunda eksik kalan tek parça olan Wimbledon'da da yarı finale uzanmayı başardı. Bu kategoride ise altıncı aktif oyuncu oldu. (Serena, Halep, Azarenka, Venus, Clijsters)


Turnuvanın sürpriz ismi dünya 66 numarası Viktorija Golubic karşısında baştan sona rahat bir oyun ortaya koyan ve 80 dakikanın ardından 6-2, 6-2 ile işi bitiren Çekyalı raket, son dörde adını yazdırdı.

Böylelikle, oynadığı 56 maçın hiçbirinde set kaybı yaşamayan Pliskova, Wimbledon öncesinde katıldığı iki çim turnuvası olan Berlin ve Eastbourne'de ilk turlarda aldığı mağlubiyetlerin ardından büyük bir çıkış yapmış oldu.

Pliskova maçta 28 winner (8 ace) ve 19 basit hata ile kusursuza yakın bir mücadele örneği gösterirken, İsviçreli Golubic ise 9 winner ve 15 basit hata ile istatistik kağıdını doldurdu.

Yıllardır servis performansının iyi olduğu söylenen ve bugün bunu maçta belli eden Pliskova, ilk servislerinden %83 ile puan çıkarttı ve toplamda 4 kez servis kırdı. Rakibine servisini kırdırmadı.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

Favorilerin bir bir elendiği Wimbledon'da Karolina Pliskova'nın yarı finaldeki rakibi Ons Jabeur - Aryna Sabalanka galibi olacak.

2019 Avustralya Açık'tan sonra ilk kez bir Grand Slam'de yarı finale yükselen 29 yaşındaki Pliskova, dünya 8 numarasına yükselirken, finale kalması halinde bir basamak daha yuları çıkacak.

Pliskova, bu yıl 20'nci galibiyetini aldı...

Maçın özeti...