Reklam
Reklam

Pliskova, Wimbledon finalinde!

Çekişmeli geçen maçta Aryna Sabalenka'yı 3 sette mağlup eden Karolina Pliskova, kariyerinin ikinci Grand Slam finaline Wimbledon'da ulaştı...

Pliskova, Wimbledon finalinde!
08 Temmuz 2021 - 22:39
Ash Barty'nin Wimbledon finalinde rakibini belirleyecek olan mücadelede 2 numara Aryna Sabalenka karşısında ilk seti kaybetmesine rağmen maçtan kopmayan Karolina Pliskova, 3 zorlu set sonucunda kazanmayı bildi.

Açılış setinde uzun süre iki oyuncu da hata yapmayınca herkes tie-break bekliyordu fakat 5-5'te Sabalenka kendi servis oyununda 0-40 sonrasında tam 4 kez servis kırdırma tehlikesinde kalsa da Pliskova bunların hiçbirini değerlendiremedi.

Bir sonraki oyunda Sabalenka, rakibi kadar cömert olmadı ve eline geçen ilk fırsatta servis kırarak ilk seti 7-5 ile hanesine yazdırdı.

İkinci ve üçüncü sette birer kez servis kıran ve servis oyunlarına tutunan 29 yaşındaki Karolina Pliskova, 6-4, 6-4 ile setleri kazandı ve kariyerinde ilk kez Wimbledon'da finale adını yazdırdı.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/ 

Sabalenka 38 winner ve 20 basit hata ile mücadele ettiği maçta 18 ace atarken, Pliskova ise 14 ace attığı maçı 32 winner ve 17 basit hata ile tamamladı.

Çekyalı oyuncu bu yıl 21-12'lik galibiyet performansına imza atarken turnuvada sırasıyla; Tamara Zidansek, Donna Vekic, Tereza Martincova, Liudmila Samsonova ve Viktorija Golubic karşısında hiç set kaybı yaşamadı. 31'inci tekler finaline yükselirken, 2016 ABD Açık'tan sonra da ikinci slam finalini oynayacak ve henüz kariyerinde slam şampiyonluğu yok.

Daha önce iki kez karşılaştılar ve ikisini de Sabalenka kazanmıştı.

Maçın özeti...