Reklam
Reklam

Pliskova'ya yakışmadı!

Vatandaşı Karolina Muchova karşısında ikinci sette 5-0 öne geçen ve yine de maçı kaybeden Karolina Pliskova bir kez daha hayal kırıklığına imza attı.

Pliskova'ya yakışmadı!
13 Şubat 2021 - 08:16

2017'de dünya 1 numarasına kadar yükselmesine rağmen henüz bir Grand Slam kazanamayan ve slam'lerde aldığı dengesiz sonuçlarla adından söz ettiren Karolina Pliskova, Avustralya Açık'ta inanılmaz bir maçı kaybederek elendi.

Vatandaşı ve adaşı olan Karolina Muchova ile karşılaşan Pliskova, açılış setinde karşılıklı kırılan servislerle setin sonuna 5-5 ile geldi.


Kendi servis oyununda hata yapan Pliskova kırdırdığı servisin ardından Muchova'nın servisinde şans yakaladı ama değerlendiremedi.

27 numara Muchova ilk seti 7-5 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette küllerinden doğan bir Pliskova izledik. İlk 5 oyunu kazanan 28 yaşındaki Pliskova, hem seti hem de maçı kazanacak momentumu arkasına almıştı artık.

Bu dakikadan sonra Muchova'nın inanılmaz geri dönüşü kadar Pliskova'nın da basit hataları yükselmeye artmaya başladı. Kortta neler oluyordu öyle?

Üst üste oyunları kazanan Muchova skoru 5-4'e getirdi. Pliskova, rakibinin servisinde iki kez set puanı şansı yakaladı ama bunları da değerlendiremedi.

İyice dağılan Pliskova, 6-5 geriye düştükten sonra bir kez daha servisini kırdırdı ve 7-5 ile seti ve maçı kaybetti.


İkinci sette 5-0 öndeyken seti bitiremeyen, zamanında dünya 1 numarasına kadar çıkmış, Avustralya Açık'ta bir yarı final, iki de çeyrek final görmüş bir tenisçi kendisine iç yakışmayan bir şekilde elenirken, Karolina Muchova ise sabredip, rakibinin hatalarını değerlendirdi ve maçı kazandı.

Bir saat 55 dakika süren mücadelede Muchova 22 winner ve 32 basit hata ile oynarken, Pliskova ise 24 winner ve 40 basit hata üretti.

İlk kez Avustralya Açık'ta dördüncü tura yükselen Muchova, Belinda Bencic - Elise Mertens galibi ile oynayacak.