Pliskova'dan şok veda!

Pliskova'dan şok veda!

Pliskova'dan şok veda!
07 Mayıs 2019 - 20:06 - Güncelleme: 09 Mayıs 2019 - 10:37

Karolina Pliskova, çok kötü ikinci servis attığı maçta dünya 85 numarası Kateryna Kozlova'ya üç sette kaybederek elendi.


 

Dünya 5 numarası Pliskova, birer kez servis kırılmasının yaşandığı açılış setinde skor 5-5 iken servisini bir kez daha kırdırdı. Bu avantajı kullanan Kozlova, ilk seti 7-5 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette gerçek kimliğine bürünen Çekyalı raket Pliskova, iki kez servis kırdığı bu seti 6-2 ile kazandı ve maçı final setine taşıdı.

Maç boyu ne çektiyse ikinci servislerinden çeken 27 yaşındaki Pliskova, Ukraynalı rakibi karşısında final setinde yine son bölümde hata yapan isim oldu. 4-4'te kendi servisinde 15-40 sonrası iki kez servis kırma puanını bertaraf etse de üçüncüsünde dayanamadı ve Kozlova bu defa maç için servise geçti.

25 yaşındaki Kozlova 'love game' ile oyunu, seti ve maçı kazanarak büyük bir sürprize imza attı.Maç boyu ilk servislerinden %83 gibi çok yüksek bir oranda puan çıkartan Pliskova, una karşılık ikinci servislerinden sadece %23 ile puan çıkartınca, yenilgi de kaçınılmaz oldu. Tecrübeli raket, 4 kez elde ettiği servis kırma puanlarının tamamında başarı sağladı ve 14 de 'ace' attı.

Kateryna Kozlova, elemelerden katıldığı Madrid Açık'ta adını üçüncü tura yazdırırken, bu turdaki rakibi Belinda Bencic oldu.

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.kortdergi.com/images/uploads/2019/05/Kateryna-Kozlova-completes-the-upset-She-downs-Karolina[email protected]"][/video]