Porsche'un yeni sahibi Kvitova!

Porsche'un yeni sahibi Kvitova!

Porsche'un yeni sahibi Kvitova!
29 Nisan 2019 - 08:31 - Güncelleme: 29 Nisan 2019 - 08:49

Stuttgart'taki Grand Prix turnuvasının finalinde Anett Kontaveit'ı 6-3, 7-6 ile mağlup eden Petra Kvitova, bu yıl ikinci, toplamda 27'nci tekler zaferini elde etti.


 

Açılış setine tutuk başlasa da, zamanla açılan Kvitova, altıncı oyunda en kritik yerde servis kırdı ve ilk seti 6-3 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette dünya 15 numarası Kontaveit, maça ortak olma yolunda önemli adımlar attı ve ilk 4 oyun sonunda 3-1'lik skor avantajını elde edip, servisin başına geçti. 29 yaşındaki Kvitova bu noktada bir kez daha servis kırdı ve tekrar sete ortak oldu.
İki raketin daha önce oynadıkları 5 karşılaşmada Kvitova'nın 3-2'lik üstünlüğü bulunuyor.
Kalan bölümde her iki oyuncu da servislerine tutununca, tie-break kaçınılmaz oldu. Baştan sona üstün oynadığı tie-break'i 7-2 ile kazanan Çekyalı raket, bu yıl ikinci, Stuttgart'ta ilk ve toplamda 27'nci tekler zaferine ulaştı.

HABER: Berrettini'den ikinci zafer!

Turnuva 3 numarası Petra Kvitova sırasıyla; Greetje Minnen, Anastasija Sevastova ve Kiki Bertens'i eledi. Bu sezon 24-6 ile en çok galibiyet alan isim. Sydney'de şampiyon oldu, Avustralya Açık ve Dubai'de final oynadı.

Toprakta bu yıl ilk turnuvasında şampiyon olan Kvitova (bu zeminde toplamda beşinci), aynı zamanda tekrar dünya 2 numarası oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=ANPIaHlBMzE