1. Ana Sayfa
  2. ATP

‘Portakal Çiçeği’ Turnuvası çok renkli geçti!

‘Portakal Çiçeği’ Turnuvası çok renkli geçti!
0

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Tenis Federasyonu, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK), Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Belediyesi, Seyhan Belediyesi, Yüreğir Belediyesi ve Sarıçam Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen toplam 50 bin TL ödüllü Portakal Çiçeği Büyükler Kış Kupası Tenis Turnuvası’na Adana, Ankara, Denizli, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Mersin, Osmaniye, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon’dan teklerde ve çiftlerde 100’den fazla sporcu katıldı.

Türkiye’de ilk kez performans tenisçilere para ödülü de verilen turnuvada tek erkeklerde Emir Sütekin şampiyon oldu, Mert Aytekin ise finalist olarak turnuvayı tamamladı.

Çift erkeklerde Deniz Utku Temel ve Emir Sütekin ikilisi şampiyon raketler olurken, Mert Aytekin ve Mustafa Sancaklıoğlu da ikinci olarak kupalarını aldı.

Tek kızlarda final maçında Özge Yüksel’i mağlup eden Duru Kuşçu şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Çift kızlarda da Billur Gönlüşen ve Senem Öcal ikilisi şampiyon, Defne Urşan ve Eda Numanoğlu tandemi ise finalist oldular.

Turnuvanın şampiyonlarına ve finalistlerine kupaları ve ödülleri ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı İrfan Irmak, Çukurova Belediyesi Spor Müdürü Engin Ulun, Seyhan Belediyesi Spor Müdürü Gökhan Üney, Sarıçam Belediyesi Spor Müdürü Kadir Gül, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Caner Taymış tarafından verildi.

Toplam 50 bin TL ödüllü turnuvada teklerde ilk 4’e giren tenisçilerle, çiftler şampiyonları ile finalistlerine para ödülleri de verildi.

FOTOĞRAF GALERİSİ:

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap