Reklam
Reklam

Potro yaza dönmeyi hedefliyor!

Sakatlığı bir türlü geçmeyen Juan Martin del Potro, yaz aylarında tura geri dönmeyi çok istiyor...

Potro yaza dönmeyi hedefliyor!
23 Mart 2021 - 10:51
2009 ABD Açık şampiyonu Juan Martin del Potro, kariyerinde dördüncü kez dizinden ameliyat olacağına dair sosyal medyada bir açıklama yaptı. 

Del Potro, Londra'daki 2019 Queen's Turnuvası'ndan bu yana turda maç oynamadı. O turnuvada Denis Shapovalov karşısında kariyerinde ikinci kez Patella'sını kırarak ciddi bir diz sakatlığı yaşadı. 2018 Shanghai Masters sırasında da aynı sakatlığı yaşamıştı.


2019 Londra'dan sonra Arjantinli oyuncu birden fazla ameliyat oldu ve BMAC (Kemik İliği Aspirat Konsantresi) geçirdiği de bildirildi. Bir kişinin vücudundan rejeneratif kök hücrelerin toplanmasını ve ardından iyileşmeye yardımcı olmak için etkilenen bölgeye enjekte edilmesini içeren bir prosedür. Bu çabalara rağmen dizindeki ağrılar hâlâ devam ediyor.

Del Potro sosyal medyada "Dr. Jorge Chahla'ya danışıyordum ve haber şu ki yarın (Salı) dizimden bir ameliyat daha geçireceğimKonservatif tedaviyi denedik ama ağrı hâlâ orada” diye ekledi.

Eski dünya 3 nuamrası, bıçak altına girme kararının bu yılın sonlarında Tokyo'daki Olimpiyat Oyunları'nda oynama şansını en üst düzeye çıkarmak için olduğunu söyledi. 2016'da Olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan Del Potro, daha önce gazetecilere 24 Temmuz'da başlayacak olan Olimpiyatlara zamanında hazır olmayı hedeflediğini söylemişti.32 yaşındaki oyuncu, gelecekte kariyerine devam etmekten vazgeçmediğini yineledi. Ocak ayında 63 yaşında vefat eden babası Daniel'den ilham alıyor.

"Elbette bu son birkaç hafta benim için kolay olmadı. Babam öldüğünden beri her şey çok zor. Ama bana yukarıdan gönderdiği gücü de hissediyorum. Bu gün uyandım ve doktoru aradım. Tekrar denemem gerektiğini biliyordum. Umarım bu acı verici durumun üstesinden gelebilirim. Denemekten asla vazgeçmeyeceğim. "

Yaklaşan ameliyat, Del Potro'nun kariyerindeki sekizinci ameliyatı olacak. 2018'den beri yaptığı dört diz ameliyatının yanı sıra sağ bileğinde bir, solunda üç ameliyat geçirdi. Dört ayrı olayda yaralanması nedeniyle turdan dokuz veya daha fazla ay geçirdi.

Del Potro, 22 ATP şampiyonluğu kazandı ve tarihteki diğer Arjantinli tenisçilerden daha fazla para ödülü (26 milyon dolar) kazandı.