Reklam
Reklam

Raducanu, ABD Açık'ta şampiyon!

18 yaşındaki Emma Raducanu, henüz ikinci Grand Slam tecrübesi olan ABD Açık'ta şampiyon olarak, bunu elemelerden gelerek başaran ilk oyuncu oldu...

Raducanu, ABD Açık'ta şampiyon!
12 Eylül 2021 - 11:08

ABD Açık'ın sürpriz tek kadınlar finalinde Kanadalı Leylah Fernandez'i 6-4, 6-3 ile deviren Emma Raducanu şampiyon oldu.

Wimbledon'a wild card alarak katılan ve ilk slam tecrübesinde dördüncü tur oynayarak dikkatleri üzerine çeken İngiliz raket Emma Raducanu, ABD Açık'a ise elemelerden dahil oldu.


Rakiplerini tek tek deviren Raducanu, hiç set kaybı yaşamadan finale kadar ilerledi. Geleceğin önemli isimlerinden biri olması beklenen genç raket; çeyrek finalde Belinda Bencic ve yarı finalde de Maria Sakkari gibi iki güçlü oyuncuyu devirdi.

Finalde kendisi gibi sürpriz bir isim olan Leylah Fernandez karşısında oldukça kararlı oyununu devam ettiren Emma Raducanu, 6-4, 6-3 ile maçı noktaladı ve şampiyonluğunu ilan etti.Fernandez maçı 18 winner ve 26 basit hata ile tamamlarken, Raducanu ise 23 winner ve 25 basit hata üretti. 

ABD Açık'ta elemeler dahil oyandığı 10 maçın tamamını 2 sette bitiren ve elemelerden gelerek bir Grand Slam kazanan tarihteki ilk oyuncu olan Emma Raducanu, 150 numara olarak geldiği turnuvadan 23 numara olarak ayrıldı.

İşte maçın özeti...

 


Günün Başlıkları