Rekorlarla gelen şampiyonluk!

Rekorlarla gelen şampiyonluk!

Rekorlarla gelen şampiyonluk!
12 Mayıs 2019 - 10:24 - Güncelleme: 12 Mayıs 2019 - 19:20

27 yaşındaki iki oyuncunun Madrid Açık finalinde Simona Halep'i 6-4'lük iki setle mağlup eden Kiki Bertens, birçok rekoru eline alarak şampiyon oldu.


 

Açılış setine iyi başlayan taraf Halep oldu. İlk 4 oyun sonunda bir 'break' avantajla 3-1'i yakalayan Rumen raket karşısında Bertens'in hamlesi ise gecikmedi. Karşılıklı kırılan servisler sonucu iki oyun sonra skor 4-2 oldu. Bu bölümden sonra oyunda üstünlüğü eline alan Hollandalı raket, üst üste 4 oyun kazandı ve 6-4 ile ilke seti hanesine yazdırdı.

Turnuva 3 numarası Halep ilk sette, ilk servislerini %87 gibi oldukça yüksek bir oranda oyuna sokmayı başarsa da, sadece %46'sından puan çıkartabildi.
İkinci sete servis kırarak başlayan Bertens, 2-0'ı yakalasa da Halep iki oyun sonra eşitliği yakaladı. Turnuva 7 numarası Bertens'in cevabı gecikmedi ve bir kez daha servis kırdı ve 3-2'lik skoru elde etti. Kalan bölümde her iki oyuncu da servislerine tutununca, ilk sette olduğu gibi bu seti de 6-4 ile kazanan Bertens şampiyon oldu.
İki raket, bu maçla beraber 5 kez birbirlerine rakip oldu ve Bertens toprakta 2-1, toplamda 3-2 öne geçti.
Kariyerinde ilk kez Premier Mandatory kategorisinde zafer elde eden Bertens, toplamda dokuzuncu kez kupa kaldırdı. Dünya 4 numarasına yükselen Kiki, ATP ve WTA tarihinde bu sıraya yükselen tarihteki ilk Hollandalı oyuncu olmayı başardı.

Bertens Madrid'de Jelena Ostapenko, Sloane Stephens ve Petra Kvitova gibi isimleri yendi. Halep ise beşinci Madrid finalinden üçüncü kez mağlup ayrıldı.

6 maçın hiçbirinde set kaybetmeyen Bertens, bunu Madrid'de başaran ilk kadın oyuncu oldu.
https://www.youtube.com/watch?v=NB49ffFghDs