Reklam
Reklam

Roland Garros 1 hafta ertelendi!

Normal zamanından bir hafta sonra düzenlenecek olan Roland Garros, 30 Mayıs'ta start alacak.

Roland Garros 1 hafta ertelendi!
08 Nisan 2021 - 10:20

Günlerdir gerçekleşme tarihi konusunda soru işaretleri olan Roland Garros turnuvası hakkında net açıklama, Fransa Tenis Federasyonu tarafından geldi.

Yapılan açıklamaya göre, ezonun ikinci slam turnuvası, daha önce planlanan tarihinden bir hafta sonra başlayacak. Buna göre Roland Garros'un eleme maçları 24-28 Mayıs, ana tablo maçları ise 30 Mayıs - 13 Haziran tarihleri arasında oynanacak.


FFT (Fransa Tenis Federasyonu) böylelikle oyuncular ve taraftarlar için en sağlıklı ve güvenli tenis ortamının sağlanacağı yönünde görüş bildirdi. Açıklamada, bir haftanın dahi çok önemli olduğu ve bu durumun fark yaratabileceği vurgulandı.

"Kamu otoriteleri, uluslararası tenisin yönetim organları, ortaklarımız ve yayıncı kuruluşlarımız, WTA ve ATP ile olan görüşmelerimiz sonrasında 2021 Roland Garros'u bir hafta öteleme kararını aldık."

Grand Slam Yönetim Kurulu İcra Direktörü Ugo Valensi ise dört slam adaına şunları söyledi: "Bu salgın hâlâ bizimle ve zor zamanlardan geçiyoruz. Grand Slam'ler bu sporun en üst düzey organizasyonları  ve bu yüzden bu turnuvaların başarılı bir şekilde tamamlanması için elimziden geleni yapıyoruz. Biz de bu önemli organizasyonun bir hafta ertelenmesini destekliyoruz."

Ayrıca FFT, turnuvanın düzenlenmesi için en uygun halk sağlığı ve güvenliği koşullarını belirlemek için Fransız Hükümeti ile birlikte çalışmaya devam edecek. Bu sağlık ve güvenlik protokolleri yakında duyurulacak. 

Roland Garros ile Wimbledon arasındaki hafta farkı da, 2015 ve öncesinde olduğu gibi iki haftaya düşmüş oldu. Wimbledon, daha önce planlandığı gibi 28 Haziran'da başlayacak.