Reklam
Reklam

Rublev şampiyonluğa doymuyor!

500 puanlık St. Petersburg turnuvasının finalinde Borna Coric'i mağlup eden Andrey Rublev bu yıl dördüncü şampiyonluğunu elde etti...

Rublev şampiyonluğa doymuyor!
18 Ekim 2020 - 21:04

Bu yıl pandemi sebebiyle 250 puanlık bir turnuva olan St. Petersburg 500 puana dönüştürüldü. Birçok önemli oyuncu turnuvada raket sallarken, yılın en formda raketlerinden biri olan Andrey Rublev mutlu sona ulaştı.

Turnuvaya 3 numara olarak katılan Rublev, finalde Coric karşısında 7-6, 6-4 ile sonuca giderken; Rus oyuncu ilk setin tie-break'inde 5-2 geriden gelerek üst üste kazandığı 5 oyunla tie-break'i 7-5 ile kapattı.


23 yaşındaki Andrey Rublev, bu yıl kariyer sezonunu geçiriyor. Novak Djokovic'ten sonra turda en çok galibiyet alan ikinci oyuncu konumunda ve şimdiden 34 galibiyete ulaştı bile. Turnuvada sırasıyla; Vasek Pospisil, Ugo Humbert, Cameroon Norrie ve Denis Shapovalov'u eledi.

Ayrıca dünya 8 numarası oldu ve kariyer derecesini elde etti. Bu yıl 4, toplamda ise 8'inci finalinden 6'ncı kupasını çıkardı. 

7 numara Borna Coric, uzun zamandır başarıya hasret. 23 yaşındaki oyuncu, bu yıl 14-10'luk galibiyet karnesi ile vasat bir sezon geçiriyor. Turnuvada sırasıyla; Feliciano Lopez, Roman Safiullin, Reilly Opelka ve Milos Raonic'i eledi. 7'nci finalinden 5'inci kez mağlubiyetle ayrıldı. Toprak ve çim zeminde şampiyon oldu, fakat sert zeminde bunu başaramadı. 

Coric ile daha önceki 2 maçı da kazanan Rublev, rakibi karşısında 3-0'lık üstünlüğe ulaştı.