Rybakina, Bükreş'te zirvede!

Rybakina, Bükreş'te zirvede!

Rybakina, Bükreş'te zirvede!
21 Temmuz 2019 - 19:11 - Güncelleme: 22 Temmuz 2019 - 08:43

Kadınlarda Bükreş finalinde, dünya sıralaması olmayan Patricia Maria Tig'i 6-2, 6-0 ile mağlup eden Elena Rybakina, ilk WTA şampiyonluğunu elde etti.


 

4 gün sonra 25 yaşına girecek olan Maria Tig, wild card ile katıldığı Bükreş'te inanılmazı başardı. Sıralaması olmadan katıldığı turnuvada, son şampiyon Anastasija Sevastova, Kristina Pliskova ve Laura Siegemund gibi seri başı isimleri bir bir eledi ama finalde kaybetti.

Dünya 106 numarası Rybakina, turnuvanın sürpriz finalistine 'dur' dedi. Baştan sona üstün bir oyun sergileyen Kazak oyuncu, iki kez servis kırdığı ilk seti 6-2 ile kolayca kazandı. Bir hafta içinde yedinci maçına çıkan Maria Tig, ikinci sete de iyi başlayamadı ve seti 6-0 ile kaybetti.

HABER: Jarry, üçüncü denemesinde başardı!

2017 Guangzhou'dan sonra tura dönen ve bu sürede anne olan Rumen raket, mükemmel bir geri dönüşe imza atarak, turnuvanın en çok konuşulan ismi oldu. 3 seri başı raketi yenerek, finale uzanması zaten başlı başına büyük bir hikaye oldu. En son yine 2017'de 83 numaraya kadar yükselip, kariyer derecesini elde etse de anne olduktan sonra katıldığı düşük profilli ITF turnuvalarında elde ettiği dereceler puan vermediği için dünya sıralamasında kendine yer bulamadı.

Bükreş'te ilk finalinde ilk WTA kupasını kazanan 20 yaşındaki Rybakina ise Paula Badosa Gibert, Adina Cristian, Viktoria Kuzmova ve Martina di Giuseppe'nin ardından finalde kazanarak mutlu sona ulaştı. Kazak raket, oynadığı 5 maçta da set kaybetmedi ve dünya sıralamasında ilk 70'e girdi.

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.kortdergi.com/images/uploads/2019/07/[email protected]-0-and-picks-up-her-first-ever-WTA-title-.mp4"][/video]