Reklam
Reklam

Sakkari, Osaka'nın serisini bitirdi!

Naomi Osaka'nın 23 maçlık galibiyet serisini büyük üstünlük kurduğu mücadelede sonlandıran Maria Sakkari, Miami Açık'ta yarı finale uzandı...

Sakkari, Osaka'nın serisini bitirdi!
31 Mart 2021 - 21:20

Maria Sakkari, kariyerinin en büyük galibiyetine imza attı.

21 dakikada 6-0 ile açılış setini kazanan Sakkari karşısında Naomi Osaka kortta hiçbir şey yapmadı. Puanlarda 26-8'lik üstünlük kuran Yunan raket inanılmaz bir seviyeye çıkarken, 23 yaşındaki Osaka'nın da özellikle return anlamında bir o kadar olağanüstü kötü seviyede oynadığına şahit olduk.


Turda geçen seneden bu yana üst üste 23 maçtır kazanan dünya 2 numarası Osaka'nın vücut dili de maçı çevirecek gibi görünmüyordu. Kaldı ki ilk sette winner dahi üretememiş ve 12 basit hata yapmıştı.

İkinci sette servisine zor da olsa tutunan Osaka, servis performansı bir hayli düşen Sakkari karşısında 'love break' ile servis kırdı ve 2-0 öne fırladı. Üçüncü oyunda 15-40'ı bulan Sakkari karşısında Osaka güçlü durmayı başardı ve üst üste gönderdiği backkhand paralellerle oyununa tutunarak 3-0'ı yakaladı.

Karşılıklı kazanılan servis oyunlarının ardından yedinci oyunda servis kıran Sakkari, sete tekrar ortak alma avantajını yakaladı. 4-4 sonrasında servisin başına geçen Osaka üç puanla hemen 40-0'ı yakaladı ama bir türlü sonunu getiremedi.

Maçın başından beri daha konsantre oynayan, enerjik olan ve daha güzel puanları hanesine yazdıran 23 numara Sakkari üst üste beş puan alarak en kritik yerde servis kırdı ve maç için servis atmaya başladı.

Bu bölümde agresifliğini koruyan Maria Sakkari seti 6-4, 66 dakika süren maçı da 2-0 kazanarak, Osaka'nın 23 maçlık galibiyet serisini sonlandırdı.

25 yaşındaki Maria Sakkari, Miami Açık'ta ilk kez, masters'larda ise üçüncü kez yarı finale uzandı. Rakibi Bianca Andreescu - Sara Sorribes Tormo galibi olacak.