Senyörler Antalya'da buluştu!

Senyörler Antalya'da buluştu!

Senyörler Antalya'da buluştu!
18 Kasım 2019 - 12:10 - Güncelleme: 24 Kasım 2019 - 12:52

Antalya’nın Belek ilçesindeki Mega Saray Tenis Akademisi’nde gerçekleştirilen Senyörler Türkiye Şampiyonası’nda ödüller sahiplerini buldu.


 

25+ ile 80+ yaş grupları arasındaki 300 tenisçinin kıran kırana mücadele içerisine girdiği Senyörler Türkiye Şampiyonası bu yıl Mega Saray Tenis Akademisi’nde düzenlendi. Toplamda 23 kategoride 300’e yakın sporcunun katılım sağladığı turnuva toprak zeminde oynandı. 10-17 Kasım tarihleri arasındaki organizasyonda dereceye giren sporcular, turnuva sonunda ödüllerini aldı.

Antalya’nın Belek ilçesine bağlı Mega Saray Tenis Akademisi, turnuvayı adeta bir tenis şölenine dönüştürdü. Zaman zaman yağan yağmur sebebiyle programda aksamalar olsa da sporcuların keyfi her zaman yerindeydi. Aynı kortlarda 25 ile 80 yaş aralığında tenise gönül veren yüzlerce kişinin olduğu yerde zaten mutsuz olmak imkânsızdı.

Tek erkekler kategorisinde 75+ ve 80+ yaş gruplarında 4’er tenisçinin, 70+’da da tam 10 tenisçinin turnuvada yerini alması, turnuvaya ayrı bir boyut kattı. Görüldü ki, kendinize iyi bakıp sağlıklı bir yaşam sürdürdüğünüz sürece, ileri yaşlarda da turnuva düzeyinde tenis oynayabilmeniz mümkün. Açıkçası bu durum, tenis oynamaya geç yaşlarda başlayanlar için de motive edici bir unsur. Özellikle 71 yaşındaki Emekli Tümgeneral Nejat Müldür Paşa'nın hem teklerde, hem de çiftlerde şampiyonluğa tek ulaşan raket olması takdire şayandı.Turnuvanın düzenlendiği Mega Saray Tesisleri’nden de bahsetmek gerekirse; toplam 43 tane tenis kortu var ve yeni inşa edilecek ilave tenis kortlarıyla bu rakamın daha da arttırılması öngörülüyor. Ülkemizde böylesine önemli bir spor tesisinin bulunması, spor turizmini de destekliyor. Antalya’da yıl genelinde hava durumunun iyi olması sebebiyle, burayı tam bir ‘tenis beldesi’ haline getiren Mega Saray Tenis Akademisi, ülkeye de bu anlamda önemli bir değer katıyor.

Gerek yurt içinden, gerekse yurt dışından, ihtiyaç halinde antrenman yapmak için ve en önemlisi de ulusal ve uluslar arası turnuvalara ev sahipliği yapacak düzeyde modern tesislere sahip olan akademi, ’12 aylık tenis merkezi’ tabirine ‘cuk’ diye oturuyor.

Son olarak; bu önemli turnuvayı başarıyla yöneten Türkiye Tenis Federasyonu’na, baş hakemler Ahmet Sert ve Erkan Çağlayan’a teşekkür ediyorum.ZÜHTÜ SEZER