Reklam
Reklam

Serena klasiği!

İki güçlü raketin düellosunda tecrübesini konuşturan Serena Williams, 13'üncü kez Avustralya Açık'ta çeyrek finalde...

Serena klasiği!
14 Şubat 2021 - 09:05

7 kez Avustralya Açık şampiyonu Serena Williams, son dönemin en formda raketi Aryna Sabakenka'yı 3 sette devirerek, 53'üncü kez Grand Slam'lerde çeyrek finale adını yazdırdı.

Maçtan önce mücadelenin ne kadar zorlu geçeceğini herkes tahmin ediyordu ve öyle de oldu.


Başarılarını güçlü fizikleri ve güçlü vuruşlarından alan iki raketin düellosunda ilk seti 6-4 ile Serena alırken, son oyununu 5-4'te servis kırarak aldığını da ekleyelim.

22 yaşındaki Sabalenka ikinci sete daha agresif başladı. İlk 3 oyunda iki kez servis kırdı. Serena iyice afalladı. Bir 'break' geri alsa da Sabalenka beşinci oyunda bir kez daha servis kırdı.

6-2 ile ikinci seti rahatça kazanan Belaruslu oyuncu maçı final setine taşıdı.

Bu bölümde tecrübesini konuşturan 39 yaşındaki Serena Williams, dördüncü oyunda servis kırıp ardından 4-1 öne fırladı. 

Turda son 19 maçının 18'ini kazanarak büyük ses getiren Sabalenka geri adım atmadı ve iki oyun sonra verdiği 'break'i geri alarak skoru 4-4'e eşitledi. Ne var ki böyle anları daha çok oynayan 23 Grand Slam şampiyonu Serena, ilk setin sonunda olduğu gibi 5-4'te bir kez daha servis kırınca (15-40 sonrasında) seti ve maçı kazandı.

Sabalenka, Grand Slam arenasında ilk kez çeyrek final oynama şansını kullanamazken, 2 saat 9 dakika süren maçta 24 winner ve 35 basit hata ile oynadı.

13'üncü kez Avustralya Açık'ta çeyrek finale adını yazdıran Serena Williams ise maçı 30 winner ve 26 basit hata ile tamamladı.

Serena, çeyrek finalde Iga Swiatek - Simona Halep galibi ile oynayacak.