Serena rekor aşkına!

Serena rekor aşkına!

Serena rekor aşkına!
11 Temmuz 2019 - 19:56 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 19:59

Yaşayan efsane Serena Williams, yarı finalde Barbora Strycova'yı sadece 59 dakikada 6-1, 6-2 ile mağlup ederek, Wimbledon'da 11'inci finaline yükseldi.


 

23 Grand Slam şampiyonluğu ile açık dönemde zirvede yer alan Serena Williams'ın öteden bu yana Margaret Court'un tüm zamanlardaki 24 Grand Slam zaferini egale edip, sonra da geçmek istediğini biliyoruz. 37 yaşındaki efsane oyuncu, bunu gerçekleştirme adına Wimbledon'da bir kez daha finale yürüdü.

33 yaşındaki Barbora Strycova karşısında seyircilere tek taraflı bir maç izlettiren Serena, 1 saat dolmadan rakibini rahat bir şekilde geçti. Maç boyunca ilk servislerinden %89 ile puan çıkartan Serena, 28 winner ve sadece 10 basit hata ile adeta şampiyonluğa göz kırptı.

Bu yıl 15-3'lük galibiyet kaydına ulaşan Serena Williams, ilk slam yarı finalini oynayan Strycova'nın hiçbir şekilde maça girmesine izin vermedi. Çekyalı raket oldukça silik oynadığı maçta 8 winner ve 10 basit hata ile istatistik kağıdını doldurdu.

HABER: İlk finalist Simona Halep!

Serena Williams, Wimbledon'da 11, Grand Slam'lerde 32'nci kez finale yükselirken, anne olduktan sonra katıldığı 6 slam'in 3'ünde final görerek, yine inanılmaz bir başarıya imza attı. Ayrıca Serena, Wimbledon'a son 4 katılımında da final yüzü görürken, açık dönemde Wimbledon'da final oynayacak en yaşlı oyuncu oldu.

Cumartesi günü finalde Simona Halep ile karşılaşacak olan Serena Williams, henüz anne olduktan sonra bir slam kazanamadı.

https://www.youtube.com/watch?v=4sM6uZKONFY