Reklam
Reklam

Serena: "Zamana ihtiyacım var"

Roma Açık'ta Nadia Podoroska'ya mağlup olan Serena Williams maç sonunda açıklamalarda bulundu...

Serena: "Zamana ihtiyacım var"
13 Mayıs 2021 - 02:08

Avustralya Açık yarı finalinden sonra ilk maçına çıkan Serena Williams, daha önce 4 kez şampiyonluk yaşadığı Roma Açık’ta ilk maçında Nadia Podoroska’ya 7-6, 7-5 ile kaybetti. 23 Grand Slam sahibi Serena, iki saat süren maçtan sonra zamana ihtiyacı olduğunu vurguladı:

"Toprakta ilk maçı yapmak zor. Belki birkaç maça daha ihtiyacım var, bu yüzden koçumla ve takımımla bunu çözmeye çalışacağım ve ne yapmak istediğimize bakacağım. Aylardır antrenman yapıyorum ama toprak zeminde form tutmak gerçekten çok zor. Genelde toprak sezonunda bu kadar geç başlamazdım. Charleston ve Madrid’de mutlaka oynardım. O yüzden form tutmak için maç yapmaya ve zamana ihtiyacım var.”
2020 Roland Garros’t yarı final oynayarak dikkatleri üzerine çeken Nadia Podoroska da bu yıl ilk toprak turnuvasını oynadı. İlk kez bir masters turnuvasında üçüncü tur oynayacak olan 24 yaşındaki Arjantinli oyuncu maç bitiminde şunları söyledi:

"Çok üst düzey bir maç olduğunu düşünüyorum. Her top için savaşmam gerektiğini biliyordum. Serena bir süredir turnuva oynamadı, bu yüzden başlangıçta çok fazla hata yapacağını ve onu hata yapması için zorlamam gerektiğini biliyordum. Bence harika bir maç oynadım. Elbette ona karşı oynamak bana bir artı sağlıyor. İngilizce nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum ama ona karşı oynamak benim için bir onur. Büyüdüğümde oynadığını gördüm, bu yüzden benim için özel bir maçtı."