Reklam
Reklam

Şeytanın bacağını kırdı!

Daha önce çıktığı 6 Grand Slam çeyrek finalinin tamamından eli boş dönen Anastasia Pavlyuchenkova, sonunda yarı finale uzandı...

Şeytanın bacağını kırdı!
08 Haziran 2021 - 19:17

10 yıl önce Roland Garros'ta ilk ve tek çeyrek finalini oynamasının ardından bugün Elena Rybakina karşısında bir kez daha Fransa'da son sekiz maçına çıkan Anastasia Pavlyuchenkova, final gibi bir mücadelenin ardından yarı finale uzandı...

Kazak rakibi Rybakina karşısında ilk seti 7-2'lik tie-break ile kaybeden Pavlyuchenkova, ikinci sette rahat bir oyunla 6-2 ile kazandı ve maça dengeyi getirdi.


Final setinde her iki oyuncu da ikişer kez servis kırınca eşitlik bozulmadı. Roland Garros'ta final setinde 6-6 sonrasında tie-break oynanmıyor ve iki oyun fark atan maçı kazanacaktı.

7-7 sonrasında servisine tutunan 29 yaşındaki Pavlyuchenkova, rakibinin servis oyununda ilk bulduğu maç puanında sonuca gitti ve 9-7'li kset skoru ile maçı noktaladı.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

İki saat 32 dakika süren heyecanlı maçta Rybakina 46 winner ve 43 basit hata ile oynarken; 5 ace, 6 da çift hata yaptı.

25 gün sonra 30 yaşına girecek olan ve bu galibiyetle beraber 22 numaraya kadar yükselen Pavlyuchenkova ise mücadeleyi 44 winner ve 28 basit hata ile kapatıp, 6 kez de servis kırdı.


Kariyerinde daha önce biri Roland Garros'ta, biri Wimbledon'da, biri ABD Açık'ta ve üçü de Avustralya Açık'ta olmak üzere oynadığı 6 çeyrek finalin tamamını kaybeden Anastasia Pavlyuchenkova, böylelikle ilk kez bir Grand Slam'de yarı finale yükselip, kariyerinin en büyük başarısına ulaştı.

Bu yıl 14-9'luk galibiyet karnesine sahip olan tecrübeli oyuncu, ilk slam finaline yükselebilmek için perşembe günü Tamara Zidansek ile kozlarını paylaşacak.

İşte maçın özeti...