Shapovalov'dan ilk yarı final!

Yüksek formunu devam ettirdiği Wimbledon'da ilk slam yarı finaline yükselen Denis Shapovalov, 5 sette Karen Khachanov'u mağlup etti...

Shapovalov'dan ilk yarı final!
07 Temmuz 2021 - 20:57

Kanada tenisinin yükselen iki yıldızından biri olan Denis Shapovalov, büyük heyecana sahne olan maçta Karen Khachanov'u 6-4, 3-6, 5-7, 6-1, 6-4 ile mağlup ederek ilk kez kariyerinde bir slam yarı finaline uzandı.

22 yaşındaki Shapovalov, daha önce 2020 ABD Açık'ta çeyrek final oynamıştı. Bugün Rus rakibi karşısında setlerde 2-1 geriden gelen Shapovalov, özellikle dördüncü sette muazzam bir oyun ortaya koydu.


Maç genelinde 17 ace atarak ilk servislerinden %86 ile puan çıkartan Denis Shapovalov, üç saat 26 dakika süren düelloda 59 winner ve 48 basit hata ile oynadı. 25 yaşındaki Khachanov ise 31 winner ve 50 basit hata ile mücadele ettiği maç ile beraber 2019 Roland Garros'tan sonra kariyerinde ikinci kez slam çeyrek finali oynamış oldu.

 İki oyuncu da bu yıl Wimbledon'da ikinci kez 5 setlik maçlar oynadı. Denis Shapovalov'un Wimbledon'da bu yıl haricinde sadece 1 galibiyeti bulunuyordu. 

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

Denis Shapovalov, kariyerinin en büyük maçında, cuma günü finale yükselebilmek için dünya 1 numarası Novak Djokovic ile karşılaşacak.

Maçın özeti...