Sharapova bıraktı!

Sharapova bıraktı!

Sharapova bıraktı!
26 Şubat 2020 - 16:35 - Güncelleme: 27 Şubat 2020 - 11:00

Tenisin efsane isimlerinden Maria Sharapova, 32 yaşında aktif tenis kariyerini sonlandırdığını açıklarken, veda turu da düzenlemeyecek.


 

5 Grand Slam şampiyonu Maria Sharapova aktif tenis kariyerini sonlandırdı. Halihazırda 373 numaraya kadar gerileyen Rus raketin kararı şok etkisi yarattı.

Çalkantılı kariyerinde yasaklı madde kullanma sebebiyle 15 ay tenisten uzak kalan, kortta çıkardığı seslerle akıllarda yer edinen ve güzelliği kadar başarılı tenis kariyeri ile çoktan unutulmazlar arasında girdi.

36 tekler şampiyonluğu bulunan Masha, son zamanlarda iyice çaptan düşmüş ve sosyal medyadaki renkli hayatı ile gündeme gelmişti.2020'de çıktığı iki turnuvada da galibiyet yüzü göremeyen Sharapova, kariyerinde 39 milyon dolar civarı para ödülü kazandı.

2005'te sadece 18 yaşında dünya 1 numarası olarak tüm dünyanın gündemine oturan Maria Sharapova, kariyerini sonlandırma kararı alırken, veda turu düzenlemeyecek olması da gözlerden kaçmadı.

https://www.instagram.com/p/B9CBIXtJ1eP/?utm_source=ig_web_copy_link

Rus raketin kariyerinde 645 galibiyeti, 171 de mağlubiyeti bulunuyordu.

Çoğu zaman Serena Williams'ın gölgesinde kaldığı kariyerinde 2 kez Roland Garros, birer kez de Avustralya Açık, ABD Açık ve Wimbledon'ı kazandı.https://youtu.be/cM1xZPaAJR8