Sharapova geri dönüyor!

Sharapova geri dönüyor!

Sharapova geri dönüyor!
10 Haziran 2019 - 15:57 - Güncelleme: 10 Haziran 2019 - 18:50

Şubat ayından bu yana çektiği omuz sakatlığı sebebiyle turdan uzak olan Maria Sharapova, suskunluğunu nihayet bozdu ve önümüzdeki hafta yeniden kortlara geri dönme kararı aldı.


 

WTA'de sakatlık sebebiyle turun en şanssız isimlerinden biri olan ve onlarca turnuvayı kaçıran Sharapova'dan hayranlarını sevindirecek açıklama geldi.

17 Haziran'da İspanya'nın Mallorca şehrinde düzenlenecek olan turnuvaya (ilk kez) wild card ile katılacağını açıklayan 32 yaşındaki oyuncu, 2019 Şubat ayından bu yana ilk turnuvasını oynayacak.

Sharapova, "Mallorca Açık'ı oynamak için teklif edilen wild card'ı kabul edeceğimi açıklayabildiğim için çok mutluyum" diyerek, "Turnuvaya, bana sunduğu fırsata ve son aylarda beni destekleyen hayranlarım için teşekkür etmek istiyorum."

Masha'nın katılımı ile beraber, Mallorca Açık'ta 3 tane dünya eski 1 numarası katılım sağlayacak. Victoria Azarenka ve Angelique Kerber de listedeki diğer isimler.

Dördüncü kez düzenlenecek olan Mallorca Açık'ta geçen sene Tatjana Maria zafere uzanırken, diğer yıllarda ise Anastasija Sevastova ve Caroline Garcia mutlu sona ulaştı. Letonyalı Sevastova'nın üç finalde de oynadığını notlarımıza ekleyelim.

HABER: Nadal'dan şampiyonluk sonrası önemli açıklamalar

Roland Garros'ta yaptığı çıkışla dikkat çeken ve yarı final oynayan Amanda Anisimova da Mallorca'nın ziyaretçileri arasında.

Mallorca Açık turnuva direktörü Toni Nadal, "Maria Sharapova ve WTA'in en iyi yıldızlarını ağırlamayı seviyorum. Angelique Kerber ve Viktoria Azarenka, güzel adamızda gerçekleşen bu WTA turnuvasına katılacaklar " dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=NhFDrpbmae8