Simona Halep gümbür gümbür!

Sezona çok iyi bir başlangıç yapan Simona Halep, yedinci kez Avustralya Açık'ta son 16'ya kalmayı başardı...

Simona Halep gümbür gümbür!
22 Ocak 2022 - 10:34
Avustralya'da iki hafta önce Melbourne'de şampiyonluk sevinci yaşayan Simona Halep, sezonun ilk Grand Slam'ine de çok iyi bir giriş yaptı ve 8 maçlık galibiyet serisine imza atarak Danka Kovinic'i mağlup ederek dördüncü tura yükseldi.

Karadağlı rakibini rahat bir oyunla 6-2, 6-1 ile geçen Halep, yedinci kez Avustralya Açık'ta son 16'ya kaldı. Daha önce burada 2018'de final, 2020'de yarı final oynayan Rumen oyuncu bu yıl şeytanın bacağını kırmak istiyor.

Kovinic önünde 19 winner ve 17 basit hata ile oldukça temiz bir maç çıkartan Halep; file önüne sadece 5 kez geldi ve 3'ünden puan çıkarttı. 6 kez rakibinin servisini kıran 30 yaşındaki raket, turnuvada henüz set kaybı yaşamadı.Maçtan sonra Simona Halep şunları kaydetti: "Kendimi zinde hissediyorum. Üzerimdeki baskının kalktığını hissediyorum. Kendimden beklentilerim olduğunu da biliyorum ama bunlar iyi beklentiler çünkü sezon dışında çok çalıştım. Sakatlığım yok ve bu durum zihinsel olarak iyi bir noktada olmama yardımcı oluyor ve aynı zamanda güvenle hareket ediyorum."

Bu yıl 8-0'lık galibiyet serisine ulaşan başarılı oyuncu dördüncü turda Alize Cornet ile pazartesi günü karşılaşacak.