1. Anasayfa
 2. WTA

Simona Halep kortlara geri döndü!

2022 ABD Açık'tan bu yana ilk maçını oynayan Simona Halep, kortta mücadelesiyle iyi göründü..

Simona Halep kortlara geri döndü!
0

Kortlardan uzun süre uzak kalan ve doping yasağını kaldırmak için verdiği zorlu mücadelenin ardından Simona Halep, Miami Açık’ta kortlara geri döndü.

Eski dünya 1 numarası, Miami Açık ilk turunda çok da iyi oynamasına rağmen ivmesini koruyamadı ve zorlu üç setlik maçta 1-6, 6-4, 6-3 ile Paula Badosa’ya yenildi.

Halep, ilk sette uzun zamandır maç oynamadığını hiç belli etmedi ve Badosa’nın servisini üç kez kırarak ilk seti hızla 6-1 kazandı. Ancak İspanyol raket, ikinci setle beraber güçlü bir şekilde karşılık verdi, üçüncü oyunda kırdığı servisin avantajını korudu ve 6-4 ile ikinci seti kazandı.

Final setinde Halep toparlanmaya çalışsa da daha fazlasına gücü yetmedi ve 6-3 ile seti ve maçı kaybetti. 2 Grand Slam şampiyonu Simona Halep maçta 10 çift hata yaptı. Yine de Paula Badosa’ya göre daha az basit hata yaptı. (39-53)

Ancak Badosa’nın agresif oyunu, winner’larda lehine gelişti ve 35-18’lik farkla maçı kazanmasını bildi. Eski dünya 2 numarası Badosa, 2022 ABD Açık’tan bu yana ilk maçını oynayan Halep için inkar edilemez derecede zorlu bir rakipti.

İşte maçın özeti…

Spor Tahkim Mahkemesi geçtiğimiz günlerde Halep’in 2022 ABD Açık’ta kan artırıcı yasaklı madde roxadustat için yapılan pozitif testin kasıtlı olmadığına karar verdi. Bu karar, doping yasağının 6 Temmuz 2023’te dolacak olan dört yıldan dokuz aya indirilmesiyle sonuçlandı. Halep, olauı kontamine bir besin takviyesine bağladı ve masumiyetini kanıtlamak için yorulmadan mücadele etti.

Paula Badosa’nın ikinci turdaki rakibi, ruh eşi olarak adlandırdığı çok yakın arkadaşı Aryna Sabalenka olacak. İki numaralı seri başı olan Sabalenka, Miami’de 48 saatten kısa bir süre önce başına gelen trajik olaya rağmen turnuvaya katılma cesaretini gösterdi. Çünkü erkek arkadaşı Konstantin Kolsov, pazartesi günü Miami’deki otellerinin balkonundan atlayarak intihar etti.

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir