Reklam
Reklam

Sinner'dan kariyer galibiyeti!

19 yaşındaki Jannik Sinner, dördüncü turda Alexander Zverev'i mağlup ederek çeyrek finale kapak attı...

Sinner'dan kariyer galibiyeti!
04 Ekim 2020 - 17:10

Rafael Nadal'ın çeyrek finaldeki rakibini belirleyecek olan mücadelede maçın favorisi Alexander Zverev maça hiç iyi başlayamadı. 19 yaşındaki Sinner açılış seti ile beraber oyunda ipleri eline aldı.

Dördüncü oyunda servis kıran ve file önünde etkili işler yapan Jannik Siner ilk seti 6-3 ile kazanmayı bildi.


İkinci sette Zverev toparlanır diyenler yanıldı. İlk setin tekrarı gibi devam eden bu setin bu defa üçüncü oyununda servis kıran Sinner, servis performansını daha üst seviyeye çıkardığı bu seti de 6-3 ile kazanarak maçta 2-0 öne geçti.

Turnuva 6 numarası Zverev, bu dakikadan sonra maça geri dönmek zorundaydı ama 3 set üst üste kazanacak ümidi vermiyordu.


Yine de Alman oyuncu seviyesini yükseltip üçüncü setin ilk oyununda servis kırarak ilk kıvılcımı yaktı. Ne var ki altıncı oyunda bu avantajını kaybetti. Yine de yılmayan Zverev setin sonlarında bir kez daha servis kırdı ve seti 6-4 kazanıp, maça geri dönme yolunda bir adım attı.

Maç boyunca genel anlamda isteksiz görüntüsü gözlerden kaçmayan Zverev karşısında Sinner, dördüncü setin başında servis kırdı ve ilk 3 oyun sonunda 3-0'ı cebine koydu. Kalan bölümde maça ortak olmak için bir şeyler yapmayan ve alışageldiğimiz güçlü servis oyununu göremediğimiz Zverev'i 6-3 ile son sette geçen İtalyan Sinner, maçı 3-1 kazanarak çeyrek finale yükseldi.Alexander Zverev üç saat süren mücadelede 20 winner ve 47 basit hata ile oynarken, Jannik Sinner ise 39 winner ve 56 basit hata kaydetti.

Dördüncü ana tablo Grand Slam'ini oynayan ve ilk kez çeyrek finale yükselen Sinner, dünya 75 numarası olarak geldiği Roland Garros'ta şimdiden ilk 50'ye girmeyi de garantiledi.

Sinner, 2006 Novak Djokovic'ten sonra (Roland Garros) Grand Slam'lerde çeyrek finale yükselen en genç oyuncu oldu.