Reklam
Reklam

Sinner ilk masters finalinde!

Henüz üçüncü masters turnuvasında finale kalan Jannik Sinner'in son kurbanı Roberto Bautista-Agut oldu...

Sinner ilk masters finalinde!
02 Nisan 2021 - 23:06
Novak Djokovic, Rafael Nadal, Roger Federer ve Dominic Thiem gibi turun en iyi isimlerinin gelmediği Miami Açık'ta beklenildiği gibi genç isimler finale adlarını yazdırıyor.

Bugün yarı final maçlarının ilkinde 19 yaşındaki Jannik Sinner ile turun tecrübeli ismi Roberto Bautista-Agut karşılaştı. İki raket 16 gün önce Dubai'de birbirlerine rakip olmuşlar ve o gün kazanan üç setle Sinner olmuştu.

Miami'de tarih tekerrür etti ve genç İtalyan ilk seti 7-5 ile kaybetse de kalan setleri 6-4, 6-4 ile kazandı ve henüz üçüncü masters ana tablosunu oynadığı Miami'de ilk masters finaline yükseldi.

Maç boyunca daha agresif oynayan ve puan vuruşları anlamında (winner) rakibini üçe katlayan Jannik Sinner, iki saat 28 dakika süren düelloda 37 winner ve 53 basit hata ile oynadı.
 
Roberto Bautista-Agut bu yıl 20'nci maçından 8'inci kez mağlup ayrılıp istikrarsız bir sezon geçirirken, yeni jenerasyonun önemli temsilcilerinden Jannik Sinner ise bu yıl 18 maçta 14 galibiyet ile şimdiden dünya 21 numaralı basamağa kadar yükseldi bile.

Kariyerinde ikinci kez bir masters finaline yükselmenin (2016, Shanghai) hesaplarını yapan ama başaramayan Bautista-Agut ise sadece 12 winner üretebildiği maçı 39 basit hata ile tamamladı.

Jannik Sinner, Miami'de sırasıyla; Hugo Gaston, Karen Khachanov, Emil Ruusuvuori ve Alexander Bublik'i devirdi. 

Jannik Sinner'in Miami'de rakibini belirleyecek maçta Andrey Rublev ile Hubert Hurkacz karşı karşıya gelecek.