1. Anasayfa
 2. GRAND SLAM

Sinner, tenis tarihini değiştirdi!

Jannik Sinner, Novak Djokovic efsanesini, en başarılı olduğu Avustralya Açık'ta mağlup ederek, ilk kez bir slam'de finale yükseldi...

Sinner, tenis tarihini değiştirdi!
0

Olmaz denilen şey oldu ve Novak Djokovic’i mabedinde mağlup eden Jannik Sinner, tenis tarihine altın harflerle geçecek bir galibiyetle adını ilk kez bir Grand Slam’de finale yazdırdı.

Özellikle ilk iki setinde Djokovic’i adeta çaresiz bırakan İtalyan raket Sinner, 6-1 ve 6-2 ile ilk iki seti kazanarak çok büyük bir giriş yaptı maça. Turnuva boyunca servisleri çok iyi olan Djokovic’in servisleri hiç çalışmadı.

Üçüncü set ile beraber Sırp efsane maça dahil olmaya başladı. Servisleri daha efektif oldu ve baskı ile yüzleşmeye başladı. Bu bölümde Sinner yine de hırsından bir şey kaybetmedi ve maçta kalmaya devam etti. İki oyuncu da servislerine tutununca set, tie-break’e gitti.

Tie-break’te bir maç puanını değerlendiremeyen Sinner karşısında Djokovic tecrübesiyle seti kazandı ve dördüncü sete uzandık. Bu sette dördüncü oyunda servis kıran ve avantajı kapan 22 yaşındaki Jannik Sinner 6-3 ile seti ve maçı kazanarak, rakibinin Avustralya Açık’taki 33 maçlık galibiyet serisini sonlandırdı.

Maçın en büyük ve dikkat çeken istatistiği, Djokovic’in maç boyunca 1 kez bile servis kırma puanı görememesi oldu. Sinner bugün olağanüstü servis performansına imza attı ve 31 winner, 28 basit hata ile maçı sonlandırdı. Sırp raket ise 32 winner ve 54 basit hata ile hatırlamak istemediği bir oyun ortaya koydu.

Aynı zamanda Djokovic’in Avustralya Açık’taki 10-0’lık yarı final serisini de bitiren Sinner, rakibini son 4 maçta 3’üncü kez mağlup ederek çok büyük bir başarıya imza attı.

Avustralya Açık’ta erkek ya da kadın final oynayacak ilk İtalyan raket olacak Jannik Sinner’in rakibi Daniil Medvedev – Alexander Zverev galibi olacak.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 8
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir