Slam şampiyonlarını yenerek üçüncü turda!

Daha çok çiftlerdeki başarılı oyunu ile göz dolduran Katerina Siniakova, Kanada Açık'ta önemli isimleri geçerek son 16'ya kalmayı başardı...

Slam şampiyonlarını yenerek üçüncü turda!
10 Ağustos 2021 - 23:47

Katerina Siniakova'nın Montreal'deki yürüyüşü devam ediyor. ABD Açık öncesinde düzenlenecek iki büyük masters turnuvasının ilki olan Kanada Açık'ta Çekyalı raket Siniakova ilk iki turda önemli isimleri eleyerek adını son 16'ya yazdırdı.

İlk turda Jelena Ostapenko'yu 6-1, 6-3 ile rahatça deviren Siniakova'yı ikinci turda Garbine Muguruza bekliyordu. İspanyol rakibi karşısında ilk seti 6-2 ile hanesine yazdıran 25 yaşındaki oyuncu, ikinci sette oyundan düştü ve 6-0 ile seti kaybetti.


Final setinde iki oyuncu da ikişer kez servis kırarak sete başladı. 3-2 öne geçen Muguruza, avantajı eline alsa da Siniakova, üst üste 4 oyunu da alarak seti 6-3, maçı da 2-1 ile kazanarak üçüncü tura yükseldi.

Katerina Siniakova, son sette 3-2 gerideyken oynanan 18 puanın 16'sını alarak maçın son bölümünü adeta domine etti. Turnuva 5 numarası Muguruza, ilk servislerinden sadece %48 ile puan toplarken, son dönemdeki düşüşü ile dikkat çekti.

Jelena Ostapenko ve Garbine Muguruza gibi iki eski Grand Slam şampiyonunu Montreal'de elemeyi başaran dünya 55 numarası Katerina Siniakova, üçüncü turda Liudmila Samsonova - Sara Sorribes Tormo maçının galibi ile oynayacak.

Katerina Siniakova - Garbine Muguruza maçının özet görüntüsü...