ŞOK! Haluk Akkoyun'un görevine son verildi!

6 yıldır Davis Cup kaptanlığını yapan Haluk Akkoyun'un görevine son verildi.

ŞOK! Haluk Akkoyun'un görevine son verildi!
23 Mayıs 2020 - 12:37

Türkiye Tenis Federasyonu, 22 Mayıs tarihinde web sitesinden yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

"20.04.2020 tarihi itibariyle Davis Cup Milli Takım Kaptanlığına milli sporcumuz Marsel İlhan getirilmiştir. Ay-yıldızlı ekibimize 2020 Yılı Eylül ayında karşılaşacağı Türkiye – Letonya Davis Cup Milli Takım müsabakalarında başarılar dileriz."


Yani bu görevi 2014 yılından bu yana yürüten Haluk Akkoyun'a ne bir teşekkür ne de adının geçtiği bir yere izin vermedi.

Bu şok açıklamanın ardından Haluk Akkoyun ise Instagram hesabından şunları söyledi:

"10 yaşında başladığım tenis kariyerim boyunca Milli Takım bazında Türk tenisine terimin son damlasına kadar hizmet verdim. Oyunculuğum zamanında 80 kez genç milli ve 64 kez de A Milli olarak şanlı Türk bayrağını göğsümde şerefle taşıma gururunu yaşadım. 2014 yılından beri, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Davis Cup takımı kaptanlık görevimi icra ettirmekteyim. 

Fakat bugün değerli federasyonumuzun web sitesinde gördüğüm bir haber beni derinden yaralamıştır. Görevden alındığıma dair federasyonumuzun yönetim kurulundan şahsıma herhangi bir bilgi ve tebligat yapılmadan görev sürem boyunca vermiş olduğum emekler için bir teşekkür dahi edilmeden görevden alınmış olmam web sitesi üzerinden duyurulması beni derinden yaralamıştır.


Tarafıma yapılmış bu hakaretin ne tenis kültürüne ne de spor ahlakına yakıştığını düşünmemekteyim. Gereğini kamuoyunun bilgisine arz ederim."


Milli Takım Kaptanı Haluk Akkoyun ile yolların bu şekilde ayrılması tenis camiasında büyük yankı uyandırdı.