Reklam
Reklam

Süper star Osaka'dan üçüncü slam!

Victoria Azarenka karşısında ilk sette kortta yok gibi davranan Naomi Osaka mükemmel bir geri dönüşle ABD Açık'ta şampiyonluğa ulaştı...

Süper star Osaka'dan üçüncü slam!
13 Eylül 2020 - 02:16

ABD Açık tek kadınlar finali adına yakışır bir mücadeleye sahne oldu.

Victoria Azaranka başladı, Naomi Osaka bitirdi diyebiliriz aslında... Açılış setine fırtına gibi başlayan Belaruslu raket, iki kez servis kırdığı bu seti 6-1 ile hanesine yazdırırken hiç zorlanmadı.


Kortta ne istediğini bilen, hedefine fazlasıyla konsantre ve ilk servislerinden muazzam puanlar çıkartan Azarenka maçın tek hakimiydi.

Tüm bu öz güvenle ikinci sete de iyi başladı ve yine servis kırdı. Fakat 2018 şampiyonu Osaka'nın kolay pes etmeye niyeti yoktu. Üçüncü oyunda verdiği 'break'i geri alan ve maça tutunan Japon yıldız, 3-3 sonrasında modunu daha fazla yükseltti ve son 3 oyunu kazanarak seti 6-3 ile noktaladı.

İkinci sette servis performansı bir hayli düşen ve rakibinin kendi oyununu oynamasına izin veren Azarenka'nın morali bozulmuştu. Final setinin dördüncü oyununda 22 yaşındaki Osaka bir 'break' daha yapınca maçı kazanma noktasında büyük bir adım attı.
 Yine de elinden geleni yapan Azarenka üç oyun sonra sonunun yaklaştığını hissederek 15-40'dan geri gelerek servis kırdı ve skoru 4-3'e getirdi. Ne var ki Osaka, rakibinin servis oyununda bir boşluk buldu ve ilk fırsatta içeri girerek skoru 5-3'e getirdi.

Şampiyonluk için servisin başına geçen Naomi Osaka ikinci maç puanında sonuca gitti ve ABD Açık'ta ikinci, toplamda üçüncü Grand Slam şampiyonluğunu elde etti.
Maçı 34 winner ve 26 basit hata ile tamamlayan Osaka karşısında Azarenka ise 30 winner ve 22 basit hata yaptı.

Victoria Azarenka 7 yıl aradan sonra bir slam finali oynamanın gururunu yaşarken, Osaka ise tam anlamıyla süper yıldız sıfatını kazanmayı başardı.