Reklam
Reklam

Svitolina emin adımlarla!

En başarılı olduğu slam'de Elina Svitolina, dördüncü tura adını yazdırmayı başardı.

Svitolina emin adımlarla!
02 Ekim 2020 - 14:02

3 numara Elina Svitolina, kariyerinde en başarılı olduğu Grand Slam olan Rolan Garros'ta yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Üçüncü tur mücadelesinde karşısına Ekaterina Alexandrova'yı alan Ukraynalı raket, başa baş giden açılış setinin sonunda 5-4 öndeyken servis kırınca ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.


Svitolina ilk sette sadece 4 winner üretmesine rağmen, rakibinin yaptığı 23 basit hata ile kazanmayı bildi.

İkinci set iki oyuncunun karşılıklı olarak servis kırmasıyla başladı ve ilk 6 oyun sonunda eşitlik bozulmadı. Dünya 31 numarası Alexandrova, daha agresif olan taraftı ama bu agresiflik çoğu zaman basit hataları da beraberinde getiriyordu.
 Bu sette zaman zaman mükemmel ve uzun ralliler izledik ve iki taraf da seti bitirecek servis kırma puanları yakalasa da değerlendiremedi. Son düzlüğe gelene kadar geri adım atmayan iki oyuncunun düellosunda 6-5 önde olan Svitolina, Alexandrova'nın servisinde 15-40'ı gördü ve rakibinin forehand'i dışarıya çıkınca turnuva 3 numarası 7-5 ile seti ve maçı kazandı. 

Svitolina 8 winner ve 30 basit hata ile maçı kapatırken, Alexandrova ise 25 winner ve 48 basit hata ile maçı tamamladı.

1 saat 40 dakika süren maç sonunda galip gelen Elina Svitolina, böylelikle Roland Garros'taki 19'uncu galibiyetini elde etmiş oldu. 26 yaşındaki oyuncunun dördüncü turdaki rakibi Caroline Garcia - Elise Mertens galibi olacak.